ECEVİT CADDESİ ASFALTLANIYOR!

ECEVİT CADDESİ ASFALTLANIYOR!

ecevitGirne Belediyesi kent genelinde ve belediyeye bağlı köylerde gerçekleştirdiği asfaltlama çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.
Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, yarın (24 Ağustos 2017) itibarıyla Girne’nin ana girişi konumundaki en yoğun caddelerinden Ecevit Caddesi üzerinde asfalt hazırlık ve asfalt serim çalışmalarına başlanacağı belirtildi. Eski Belediye Kreş Binası önü ve Girne Halk Kütüphanesi arasında yapılacak ve 27 Ağustos 2017 Pazar gününe kadar her gün saat 09:00- 18:00 saatleri arasında devam etmesi planlanan çalışmalar boyunca, bu yolu kullanacak sürücülerin alternatif yolları kullanmaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları çağrısında bulunuldu.

CADDENİN ALTYAPI İŞLERİ TAMAMLANDI

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Girne kenti ve Girne Belediyesine bağlı köylerde asfaltlama çalışmalarının devam ettiğine işaret ederek, alt yapı ve üst yapı çalışmaları tamamlanan sokaklarda üç yılda yaklaşık 15 bin ton asfalt serim çalışması yapıldığını söyledi. Program dahilinde asfalt çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Güngördü, “Girne’nin en işlek caddelerinden Ecevit Caddesi üzerinde 40 yılı aşkın zamandır değişmeyen asbest su borularını değiştirmiş ayrıca aynı güzergah üzerinde eksik olan kanalizasyon hattını tamamlamış bulunmaktayız. Bu yol üzerinde sıkıntı oluşturan ahşap direkler üzerindeki elektrik hattı da yer altına indirilmiştir. Gerekli düzenlemeleri bitirmemiz üzerine bu caddeyi asfaltlama işlemine başlamış bulunuyoruz. Çalışmalar süresince bu yolu kullanacak halkımız ve bölge esnafına da gösterecekleri anlayış için teşekkür ederim” dedi.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber GİRNE AMFİ TİYATRO’DA “AY IŞIĞINDA ŞAMATA” KEYFİ YAŞANDI

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.