Dünya Tiyatro Günü dolu dolu geçecek

Dünya Tiyatro Günü dolu dolu geçecek

Girne Belediyesi Tiyatro Toplulukları organizasyonu ile dört farklı oyun sahneliyor.

Dünya Tiyatro Günü dolu dolu geçecek

27 Dünya Tiyatro Günü kapsamında dört farklı oyun sanatseverlerle buluşuyor. Girne Belediyesi Tiyatro Toplulukları’nın iki, Folklor ve Gençlik Merkezi (FOGEM) ile Girne Tiyatro Su’nun birer oyunu ile hayat bulacak etkinlik kapsamında ilk perde saat 10:00 itibarı ile açılıyor. 

Gün boyunca devam edecek etkinlikler kapsamında sabah saat 10:00 ve 11:15’te olmak üzere, Girne Belediyesi Tiyatro Toplulukları’nın ‘Gerçekle Düş Arasında’ adlı çocuk oyunu, Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda seyircilerle buluşuyor.

Ardından, akşam saat 20:00’de yine Girne Belediyesi Tiyatro Toplulukları’nın sahneye koyduğu ‘Shakespeare’in Hayaleti’ Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda sahneleniyor.

Gece saat 22:00’de ise Girne Tiyatro Su’nun ‘Pygmalion Bir Demokrasi Müzikali’ adlı oyunu Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda seyirciyle buluşuyor.

Etkinlikler kapsamında bu kez Girne Amerikan Üniversitesi Spectrum salonu, Folklor ve Gençlik Merkezi (FOGEM)’in sahneleyeceği ‘Alikko ile Caher’ oyunu ile saat 20:00’de seyirci karşısına çıkıyor.

Önceki Haber Hazar Ergüçlü, Timsah Ateşi oyunu ile Girne’de sahne alıyor

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.