ÇOCUKLAR MESAJ VERDİ “GEÇMİŞ OLSUN ÜLKEM”

ÇOCUKLAR MESAJ VERDİ “GEÇMİŞ OLSUN ÜLKEM”

Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nin Yaz Tatili Çocuk Atölyeleri Etkinlik Programı kapsamında, Boğaz Piknik Alanı’nda piknik etkinliği gerçekleştirildi.

Ülkemizde meydana gelen orman yangınları nedeniyle farkındalık etkinliğine dönüştürülen organizasyonda çocuklar hazırladıkları dövizlere “Geçmiş Olsun Ülkem”, “Başka Dünya Yok”, “Nefesimi Yakma”, “Orman Hayattır”, “Ormanı Koru Geleceğimi Kurtar”, “Yeşil Adamız Kararmasın”, “Orman Sevgidir” yazarak mesajlar verdi.

Girne Belediyesi Sosyal İşler Şube Amiri Misli Kadıoğlu, önceden programlanan etkinliği böylesi üzücü bir günde iptal etmeyi düşündüklerini ancak, çocuklarla doğayı kucaklamayı daha anlamlı bulduklarını söyleyerek piknikte, çeşitli oyunlar oynayan çocukların, doğanın birleştiriciliğini, insana ve canlılara yaşam kaynağı olmasının irdelendiğini ifade etti.

Ülkemizde devam eden yangınlar nedeniyle etkinliğin bir farkındalık etkinliğine dönüştüğünü belirten Kadıoğlu, “Yanan her bir ağaç ve zarar gören her bir canlı için üzgün, ormanlarımızı koruyamadığımız içinse çocuklarımıza karşı mahcubuz. Umarız ki en kısa sürede bu felaket son bulur. Orman yangınların bir daha yaşanmaması için gerekli önlemler alınır ve yaralar en erken zamanda sarılır” dedi.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, pikniğe katılan çocuklara doğaya ve ülkelerine karşı göstermiş oldukları duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Güngördü, “Yediden yetmişe hepimizi derinden yaralayan, geleceğimizi etkileyen orman yangınlarının bir daha yaşanmamasını dilerim. Çünkü çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miras yeşil ve temiz bir çevredir. Kayıplarımız için çok üzgünüm” şeklinde konuştu.

Bir yangın felaketinin içindeyken, vatandaşların olağanüstü bir özveriyle bu felaketle başa çıkmak için mücadele ettiğini belirten Güngördü, önceliğin, mevcut yangınları söndürmek ve olası yeni yangınlara hazırlığı en üst düzeye, olabildiğince hızla çıkarmak olduğuna dikkat çekerek, bu felaketten büyük ders çıkarılmasının önemine işaret etti. Güngördü, ormanlık alanlarda ve piknik alanlarında ateş yakılmaması, izmarit ve çöp atılmaması konusunda da uyarıda bulunarak, “Büyüklere, ailelere, genç ve çocuklara seslenmek istiyorum. Piknik alanları, ormanlar hepimizindir. Sahip çıkalım.” dedi.

Önceki Haber GİRNE’DE HİJYEN kontrolleri

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.