Beylerbeyi’nin çehresi değişecek

Beylerbeyi’nin çehresi değişecek

Beylerbeyi’nde (Bellapais) yapılacak kaldırım, altyapı düzenleme ve restorasyon çalışmalarıyla ilgili halka açık bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 

Girne Belediyesi sınırıları içerisinde  yer alan Beylerbeyi’nde (Bellapais) 4 etapta yapılması planlanan kaldırım, altyapı düzenleme ve restorasyon çalışmalarıyla ilgili dün halka açık bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Bellapais Manastırı’nda yapılan toplantıya Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.Toplantıda köyün girişinden manastırın yanındaki otoparka kadar olan güzergahta yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verilerek, vatandaşın görüş ve önerileri alındı. Girne Belediyesi Tasarım Stüdyosu Sorumlusu Ali Yapıcıoğlu, yapılacak olan çalışmalarla ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

 

Güngördü: Otantik dokuya uygun düzenleme yapılacak

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü yaptığı açıklamada, kentteki yoğunluğun artmasıyla yaya ve araç trafiğinin düzenlenmesi konusunda belediyenin ciddi çalışmalar yapmakta olduğunu ifade ederek, ülkenin en önemli turizm bölgelerinin başında gelen Beylerbeyi’nde köyün otantik dokusunda uygun olarak yeniden düzenlemeye gidileceğini söyledi. Nidai Güngördü, kentin her parçasına dokunmak zorunda olduklarını belirterek, “Her dokunduğumuz kısmı da bilimsel, teknik ve güzel şekilde dizayn etmemiz gerekir” dedi.

 

Proje neleri içeriyor?

Proje, köyün girişinden manastırın yanındaki otoparka kadar olan güzergahta mevcut asfaltın doğal taş ile kaplanmasını, elektrik ve telefon hatlarının yer altına alınmasını, yağmur suyu ve içme suyu şebekesinin yenilenmesini içeriyor. Yapılacak araştırma ile analiz sonuçlarına göre binaların dış cephelerinde restorasyon ve güzelleştirme çalışması yapılacak.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

 

 

Önceki Haber GÜNGÖRDÜ YENİ EĞİTİM YILINDA ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.