2014 yılında Girne’de yapılan belediye başkanlığı seçimlerinde; güzel, temiz, çağdaş ve turisti eksik olmayan bir Girne yaratmak için yola çıktık. Girne’nin tarihi güzelliklerini ortaya çıkarıp, yeşilliklerini iklimimize uygun bir şekilde çoğaltarak, gelecek nesillere emanet etmek amacıyla Belediye Başkanlığı’na aday olduk.

Yaratacağımız doğa dostu ortamda, insanlar kadar hayvan dostlarımızın da güvenle yaşayabileceği bir çevre oluşturacağız” dedik. Hayali ve bütçe olanaklarının çok üzerinde projelerle değil, gerçek ve ayakları yere basan projelerle, Girne’yi “Ben yaparım olur” mantığıyla değil, Girne kentini ortak akılla yönetmeye ve en önemlisi Girne Belediyesi’ni yeniden Girne halkına açmak amacıyla aday olduk ve halkımızdan Girne’yi yönetme yetkisi aldık.

Girne Belediye Başkanı seçildikten sonra seçim öncesinde söz verdiğimiz gibi kent yönetimine halkımızı katmaya başladık. Halkımızla birlikte özellikle, belediye meclis üyelerimizin ve muhtarlarımızın da görüşlerine başvurarak, şeffaf ve katılımcı uygulamaları hayata geçirmeye başladık. Örnek vermek gerekirse, halkın kent yönetimine katılımını sağlamak için Girne Kent Kurultayı’nı düzenledik.

Halkımızın katılımıyla Girne Kent Sözleşmesi’ni yaratıp, daha iyi bir Girne yaratmak için 15 farklı ana komite oluşturduk. Halka açık danışma toplantıları düzenledik.
Önümüzdeki süreçte Girne’ye büyük ölçekli yatırımlar yapmak, halkımızın günlük yaşam standardını artırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Share Button