Bakan Atakan, Girne Belediyesi’ni ziyaret etti

Bakan Atakan, Girne Belediyesi’ni ziyaret etti

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Girne Belediye Başkanı ve meclis üyeleriyle görüşerek, bilgi alışverişinde bulundu.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Girne Belediyesi’ni ziyaret ederek, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve belediye meclis üyeleriyle görüştü. Ziyarette, Girne Doğu Çevre Yolu, Lefkoşa-Girne Anayolu, Girne Antik Liman, Girne Turizm Limanı ve marina projesi konuşuldu.

Atakan: Limanlar konusunda çalışma yapıldı
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ziyarette yaptığı konuşmada, Lefkoşa-Girne Anayolu’nda çalışmaların devam ettiğini belirterek, Girne Doğu Çevre Yolu Projesi için ise şu an beklemede olduklarını söyledi. Tolga Atakan, Antik Liman ve Turizm Limanı’nda yaşanan sorunların giderilmesi için çalışma yapılarak rapor hazırlandığını ifade ederek, Antik Limandaki mendireğin güçlendirilip geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Yük gemilerinin tümünü Mağusa Limanı’na yönlendirmek istediklerini anlatan Atakan, Turizm Limanı’nın ise büyük yolcu gemilerine hizmet verecek şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini vurguladı. Atakan, turizm ve ekonominin gelişmesi için her iki liman arasına devletin belirleyeceği şartlarda özel sektörle işbirliği içinde bir marina yapmak istediklerini kaydetti.

Güngördü: Girnelilerin hassasiyeti dikkate alınmalı
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü sürekli büyüyerek gelişen Girne ve doğudaki köylerde trafik yükünün hafifletilmesi için Girne Doğu Çevre Yolu Projesi’nde çalışmalara öncelik verilmesi gerektiğine dikkat çekti. Nidai Güngördü, Doğu çevre yolu yapılana dek trafiği rahatlatmak için belediye tarafından Doğanköy içinden geçip Ciklos Bölgesi’ne bağlanan alternatif bir yolun yapımının sürdüğünü ifade etti. Güngördü, Karayolları sorumluluğunda olan yollarda belediyenin sürekli temizlik çalışması yaptığını kaydetti. Güngördü ayrıca yapılması planlanan marina projesi konusunda da Girne Belediyesi’nin hassasiyetini anlatarak, belediyenin pozisyonunun ne olması gerektiği konusunda bakan Atakan ile bilgi alışverişinde bulundu. Güngördü, “Marina konusunda Girnelilerin hassasiyeti ile görüş ve önerileri mutlaka dikkate alınmalı” dedi.

Önceki Haber Fatih Erkoç Girne’yi salladı

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.