ANAFARTALAR LİSESİ ÖĞRENCİLERİ HEYKEL ÇALIŞMALARINI İLGİYLE İZLEDİ

ANAFARTALAR LİSESİ ÖĞRENCİLERİ HEYKEL ÇALIŞMALARINI İLGİYLE İZLEDİ

Girne Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Girne Belediyesi Heykel Sempozyumu Girne Amfitiyatro önünde devam ediyor.
Sanatseverler tarafından ilgi gören sempozyumu bölge okulları da ziyaret ediyor.
Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, 1 Kasım 2018 Perşembe günü Anafartalar Lisesi 11 C sınıfı öğrencileri üç ülkeden altı sanatçının yaptığı çalışmaları yerinde izledi. 
Sempozyumun koordinatörlüğünü yapan sanatçı Ekin Erman, “Çocuk”, “Barış”, “Akdeniz”, “Güneş”, “Girne” ana temasıyla yapılan eserler hakkında öğrencilere bilgi verirken, öğrenciler, sanatçılarla tanışma fırsatı da buldu.

“SEMPOZYUMU İZLEMEK BÜYÜK BİR FIRSAT”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, sanatın kentler için önemine işaret ederek, iki yıl önceki sempozyumda ortaya çıkan eserlerin kentin çeşitli bölgelerine yerleştirildiğini ve hem turistler hem de yerli halktan büyük ilgi gördüğünü kaydetti.
Güngördü, Ekin Erman koordinatörlüğündeki sempozyumda altı sanatçının Amfitiyatro önünde yaptığı çalışmaların 6 Kasım 2018 tarihine kadar süreceğini ifade ederek, Kuzey Kıbrıs’ta bir ilk gerçekleştirilerek yapılan sempozyumu izleme fırsatının kaçırılmaması gerektiğini kaydetti. Güngördü, “44 yıl sonra bölge halkı ve kenti ziyaret edenler heykelle tanıştı. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek, tüm sanat severleri çalışmaları yerinde izlemeye davet etti.

Önceki Haber GİRNE BELEDİYESİ’NDEN KIRSOKAVA TEMİZLİK KAMPANYASI’NA DESTEK

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.