4-10 Mayıs “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası”

4-10 Mayıs “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 4-10 Mayıs “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İş sağlığı ve güvenliğinin çalışma hayatının temel yapı taşlarından biridir. İş sağlığı ve güvenliği insan hayatına verilen değerdir.  Gelişmiş ülkeler, insana ve çalışana değer vererek ekonomik büyümesini sağlamaktadır. Burada öncelikli amaç, insana yakışır çalışma ve yaşama şartlarını oluşturmaktır.

Bu salgın günlerinde insana ve çalışana gerekli güvenlik ve sağlık ekipmanları ile destek verilmelidir. Bizler de Belediye olarak tüm meslek grubunda bulunan çalışanlarımızın yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına rağmen sağlıklı çalışmalarını için gerekli tedbirleri alarak kentimize hizmeti sürdürmekteyiz.

İş yerlerinde önce insan, önce sağlık, önce iş güvenliği anlayışı ile hareket ederek, Girne Belediyesi bünyesinde de “İş Sağlığı ve Güvenliği” bilincinin yerleştirilmesi ve sürdürülebilir olması adına bu seneki “Toplu İş Sözleşmesi” kapsamında gerekli revizyonlar yapılarak, “İş sağlığı ve Güvenliği Yasa ve Tüzüklerinin” layıkıyla uygulanabilir olması adına, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmenliği oluşturulması konusunda çalışmalar başlatılmıştır.

İşçi sağlığı ve güvenliği için; çalışmalarımızı gerek verdiğimiz eğitimler gerek risk değerlendirilmesinde tespit edilen risklerin giderilmesine ilişkin çalışmalar ve periyodik kontrol, ölçüm ve testlerle bir bütünsellik içinde yürütüyoruz. Bizler de Belediye olarak  çalışanlarımıza tüm imkanları sağlamayı ilke edindik. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası dolayısıyla başta Girne Belediyesi işçilerimiz olmak üzere tüm işçilere sağlıklı ve güvenli bir yaşam diliyorum.

 

Önceki Haber MEHMET PARS ANISINA KORULUĞA FİDAN DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.