13. Uluslararası Karikatür Yarışması 2024 Seçici Kurul Üyeleri çalışmalarını tamamladı

13. Uluslararası Karikatür Yarışması 2024 Seçici Kurul Üyeleri çalışmalarını tamamladı

40 ülkeden 149 çizer, 543 eser ile katıldı

Girne Belediyesi ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği tarafından 23. Uluslararası Zeytin Festivali – Zeytin Mizah Şenliği 2024 kapsamında düzenlenen ‘Zeytin’ ve ‘Serbest’ konulu 13. Uluslararası Karikatür Yarışması’na 40 ülkeden 149 çizer, 543 eser ile katıldı.

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul’un Onursal Başkanlığı’nda, M. Serhan Gazioğlu (Kıbrıs), Kemal Özyurt (Türkiye), Elif Atamaz (Kıbrıs), Olena Tsuranova (Ukrayna), Fahriye Çıtaklı (Türkiye), Musa Kayra (Kıbrıs), Zafer Tutkulu (Kıbrıs), Sergii Riabokon (Ukrayna) ve Hüseyin Çakmak’tan (Kıbrıs) oluşan Uluslararası Seçici Kurul Üyeleri, 01 – 04 Temmuz 2024 tarihleri arasında, Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nde toplanarak, 13. Uluslararası Karikatür Yarışması’na gönderilen eserleri değerlendirdi ve çalışmalarını tamamladı.

Uluslararası Seçici Kurul Üyeleri, ‘Zeytin’ ve ‘Serbest’ konulu dallarda toplam 46 eseri “Ödül Aday Adayı” olarak belirleyerek oyladı. “Ödül Aday Adayı olarak belirlenen eserler, taklit ya da kopya olup olmadıkları ortaya çıkması için bir süre askıda kaldıktan sonra kesin sonuçlar 10 gün içerisinde açıklanacaktır.

Önceki Haber Kan Bağışı Kampanyası gerçekleşti

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.