Şenol Özdevrim Ve Özlem Ekinci İzmir Karşıyaka Belediyesi’nin Düzenlediği ‘Uluslararası Resim Çalıştayı’na ” Katıldı

Şenol Özdevrim Ve Özlem Ekinci İzmir Karşıyaka Belediyesi’nin Düzenlediği ‘Uluslararası Resim Çalıştayı’na ” Katıldı

Girne Belediyesi işbirliğiyle Şenol Özdevrim Ve Özlem Ekinci İzmir Karşıyaka Belediyesi’nin Düzenlediği  ‘Uluslararası Resim Çalıştayı’na ” Katıldı

18-22 Ekim tarihleri arasında İzmir Karşıyaka Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu I. Uluslararası Resim Çalıştayı’na, Girne kentini temsilen, Sanatçı Şenol Özdevrim ve Özlem Ekinci katıldı.

İzmir Karşıya Belediyesi’nin organizasyonu ve ev sahipliğinde 18- 22 Ekim 2021 tarihlerinde Bostancı Güzel Sanatlar Parkında gerçekleşen Uluslararası Resim Çalıştayı’nda Özlem Ekinci ile Şenol Özdevrim etkinlikte yer aldılar.

“Ülkemizden çok değerli iki sanatçının eserleri Karşıyaka’da”  tanıtıldı.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, “Girne’de kente kattıkları değerle bilinen çok değerli iki sanatçımız olan Şenol Özdevrim ve Özlem Ekinci’nin eserleri, kardeş belediye olduğumuz İzmir Karşıyaka Belediyesi’nde düzenlenen çalıştayda tanıtıldı. Kentimiz ve ülkemiz açısından bu tür organizasyonlar çok önemlidir” dedi.  Girne Belediyesi’nin uzun yıllardır kardeş şehir çerçevesinde İzmir Karşıyaka Belediyesi ile sürdürdüğü ikili iyi ilişkilerin birçok alanda gelişerek devam ettiğini kaydeden Güngördü, bundan sonrada Belediye olarak sanatla ilgili tüm alanlarda yer alacaklarını söyledi.

Bir hafta süren çalıştayda, sanatseverleri de bir araya getiren söyleyişi gerçekleştirildi. Çeşitli ülkelerden ve şehirlerden katılan sanatçıların, çalıştay süresince yarattıkları eserleri, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay tarafından gerçekleştirilen plaket töreni ve sergi açılışıyla sanatseverlerle buluştu. Çalıştayda yapılan eserlere, sanatseverler tarafından büyük ilgi gösterildi.

Önceki Haber SOSYAL YAŞAM MERKEZİ’NDE ÇİM İNSAN ATÖLYESİ YAPILDI

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.