Girne Belediyesi 1. Fotoğraf Yarışması

Yarışma ile ilgili formları aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

GİRNE B. F.Yarışması Sartname
G.B.F.Y.Katılım formu
GİRNE B. F.Y.K.TESLİM FORMU

Share Button

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü 11 Temmuz Basın Günü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

İleri demokrasilerin vazgeçilmez kurumlarından olan basın ve medya kuruluşları, Yerel yönetimlerin çalışmalarının tüm toplum ve kamuoyu ile buluşmasında da her zaman hassas davranmış, sorgulayıcı olmuş, yerinden yönetim ilkesine hassasiyetle yaklaşmıştır.

Kıbrıs’ta ilk Türkçe gazete olan Saadet Gazetesi’nin 11 Temmuz 1889 yılında yayın hayatına başlamasından dolayı ‘Basın Günü’ olarak kutlandığını; Basının, Kıbrıs Türkü’nün dış dünyayla bağlantısının sesi ve nefesi olduğunu kaydeden Güngördü,  toplumsal faydayı kişisel ve kurumsal çıkarların üzerinde tutarak görev ifa eden tüm basın camiasının gününü yürekten kutlarım dedi.

Share Button

GİRNE’DE TRAFO BİNALARI VE DUVARLAR GRAFİTİ VE RESİM YARIŞMASI DÜZENLENİYOR

GİRNE’DE “DUVARLARI SEVGİYE DÖNÜŞTÜR” SLOGANIYLA TRAFO BİNALARI VE DUVARLAR GRAFİTİ VE RESİM YARIŞMASI DÜZENLENİYOR

Projenin Amacı:
Gelecek nesillerin, daha sağlıklı, çevre dostu ortamda yaşamasını sağlamak için gençlere geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik kültürünü kazandırmak

Kullanılmayan alanların kent estetiğine kazandırılması, çevre ve peyzaj çalışmalarına katkı

Öğrenmenin sürekliliği, takım çalışması, fikirlerin paylaşımıyla geleceği şekillendirecek gençlerle tanışmak ve ürettikleri projelerin hayata geçirilmesine destek olmak

Katılım Şartları

1) Yarışmaya katılacaklarda aşağıdaki şartlar aranır.
a)Yarışmaya en az 4, en fazla 7 kişilik takımlar katılabilecektir.
b) Takımlar, 1996-2006 doğumlu gençlerden oluşacaktır.
c) Sunulan projenin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yarışmada ödül almamış olması gerekir.
d) Projenin hayata geçirlme maliyeti 1000 TL’yi geçemez, geçmesi halinde takımlar tarafından sponsor bulunarak karşılanması gerekmektedir.
e) Yarışmanın ödülleri, Ağustos ayı içerisinde jüri üyelerinin de katıldığı bir organizasyonla verilecektir.
f) Başvuruya, katılımcı takım üyelerinin adı-soyadı, adresi, okulu, telefon numarası, kısa özgeçmişi eklenmelidir.
g)Ekiplere gösterilecek alanların bölgenin/alanın kültürel dokusuna uygun tasarlanması esas alınmalıdır.
h) Yarışmaya katılacak takımlar, en fazla üç farklı proje ile katılabilir.

(2) Birinci fıkrada belirtilen şartları taşımayan projeler değerlendirmeye alınmaz.

(3) Projede yer alması planlanan görsel ve/veya projenin detaylı anlatımını ve kullanılacak malzeme detaylarıyla ilgili bilgiyi içeren başvuru mektubu 21 Haziran 2020 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Girne Belediyesi’ne kapalı zarf içerisinde veya sosyalisler@girnebelediyesi.com adresine mail yoluyla ulaştırılacaktır.

(4) Projeler, 1 Temmuz 2021 Perşembe günü Girne Belediye Binası’nda katılımcıların sunumunun ardından Jüri üyeleri tarafından değerlendirilecektir.

(5) Jürinin onayından geçen eserlerin son teslim tarihi 2 Ağustos 2021 Pazartesi mesai saatleri içerisindedir. Bilgi ve iletişim için 0548 890 55 00 numaralı telefonu arayabilir, şartname ve eserlerin yapılacağı noktaların haritasına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
YARIŞMADAKİ PROJE NOKTALARI:

1. NOKTA: (TRAFO) Mehmet Kambur Sokak   https://goo.gl/maps/LhugZNq1v83LGEMh8

2. NOKTA: (TRAFO Kardelen Sokak   https://goo.gl/maps/4UB44i3mZvUQ171D8

3. NOKTA: (TRAFO) Zeytinlik Sosyal konutlar https://goo.gl/maps/Ah2uhNbUk7XeXNJE6

4. NOKTA: (TRAFO) Hüseyin Köle Sokak    https://goo.gl/maps/hHBY9PMCLwX3i2nz9

5. NOKTA: (TRAFO) Amfi Tiyatro  https://goo.gl/maps/WLYq9YMzQ2Z2VJov9

6. NOKTA: (DEMİR KAPI) https://goo.gl/maps/HTL3zKSGaU8aHpsR6

Share Button

YENİ YIL NEDENİYLE TEDBİRLER ALINDI

Girne Belediyesi yeni yıl süresince Girnelilere hizmet verebilmek için bir takım tedbirleri aldı. Yeni yılın birinci günü dahil, Çarşı merkezi, Kordonboyu ve otellerin çöpleri toplanacak, rutin programa uygun olarak temizlik hizmetleri verilecek. İçme suyu dağıtımında ise belirlenen programın aksamaması için gerekli önlemler alındı ve meydana gelebilecek arızalar için ekipler oluşturuldu.

Vatandaş yılbaşı süresince Girne Belediyesi’ni acil durumlarda şu telefon numaralarından arayabilecek:

Bayındırlık, imar 0548 881 21 14, temizlik işleri 0533 860 59 73 /0533 825 01 04, su işleri 0542 882 11 18/ 0548 838 88 10, kanalizasyon işleri 0533 870 20 17/ 0533 846 20 17 cenaze ve defin işleri 0533 840 52 20, zabıta (kolluk) hizmetleri 0548 882 21 20/ 0533 826 25 47, sağlık işleri 0533 870 20 14 ve acil durumlarda Girne Belediyesi sınırları içinde ALO 185

Girne Belediyesi Baldöken Oto Parkı ve Ön Ödemeli Su Veznesi ise 31 Aralık Perşembe günü saat 12.00’de kapanacak ve 2 Ocak Cumartesi gününden itibaren hizmet vermeye devam edecek.

Share Button

Girne’de Orta Refüj Uygulama Projesi Başlıyor

Girne Belediyesi Girne Trafik Master Planı’na göre planlanan Orta Refüj Uygulama Projesini Uğur Mumcu Caddesi’nde yarın 13.11.2020 Cuma günü hayata geçiriyor.

Girne Belediyesi tarafından verilen bilgide, Uğur Mumcu Caddesi (Yeni Liman çemberi ile Karakum çemberi) arasında yapılacak olan, orta refüj uygulama projesinin, çalışma saatlerinin 10:00-16:00 olacağı belirtildi ve çalışmaların 10 gün sürmesi planlandığı açıklandı. Girne Belediyesi, çalışmalar yapılırken çift şerit olan yolun tek şeride düşürüleceğini, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerektiğinin bilgisini verdi.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konu ile ilgili yaptığı konuşmada, Girne Trafik Master Planı’na göre kentteki yoğunluğun artmasıyla, araç trafiğinin düzenlenmesi konusunda adım atmaya devam edildiğini söyledi. Yapılan projelerin, kentin genelinde trafik akışının sağlanması adına önem arz ettiğini dile getiren Güngördü, trafiğin rahatlatılması, olası trafik kazalarının önlenmesi ve önümüzdeki süreçte bölgede var olan trafik yoğunluğu nedeniyle orta refüj projesinin gerekliliğine dikkat çekti. Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, çalışmalar nedeniyle bu caddeyi kullanan vatandaşlardan ve caddede işyeri bulunan esnaftan duyarlı olmalarını ve anlayışlı olmalarını beklediğimizi belirtti.

Share Button

Araç alımı hk.

Girne Belediyesi 2020 yılı içerisinde (min 23.000 kg) büyük excavator alımı için ihaleye çıkacaktır.

Share Button

KUZEY KIBRIS KONULU MÜZİKLİ OYUN VE MÜZİKAL OYUN YAZMA YARIŞMASI

01 GB Müzikli Oyun ve Müzikal Oyun yazma yarışması post (4) 

GİRNE BELEDİYESİ

KUZEY KIBRIS KONULU MÜKLİ OYUN VE MÜZİKAL OYUN YAZMA YARIŞMASI

KOŞULLAR:

 1. Yarışmaya, Kuzey Kıbrıs’tan, Türkiye’den ve dünyanın her yerinden, herkes katılabilir.
 2. Katılım için yazım dili Türkçe olmalıdır. Konu kısıtlaması yoktur. Yarışmacılar özgün eserlerle başvurabilirler.
 3. Yarışmaya katılacak oyunların konusu; Kuzey Kıbrıs’ın tarihinden, kültüründen, folklorundan, mitolojisinden, halk oyunlarından, masallarından, efsanelerinden, destanlarından, coğrafyasından ve benzeri konulardan esinlenilebilir, yararlanılabilir veya yazılacak oyunlar Kuzey Kıbrıs’ta geçmek kaydı ile fantastik içeriklerde hazırlanmalıdır.
 4. Turizm amaçlandığına göre başlıca “barış”, “aşk”, “güzellik”, “tatil” ve benzeri değerlerin tema olarak seçilmesi ve olumlu (ülke yararına ) olarak uygulanması gerekmektedir.
 5. Yarışmaya katılacak oyunlar daha önce basılmamış, seslendirilmemiş ve sahnelenmemiş veya filme çekilmemiş; sözlü ve/veya yazılı ve/veya sanal ortamda yayınlanmamış, amatör ve/veya profesyonel herhangi bir topluluk tarafından oynanmamış olmalıdır. Ödüllendirmeden sonra dahi 5. Maddede saptanan herhangi bir olumsuzluğa dahil eser otomatik olarak diskalifiye edilir .Herhangi bir şairden ,kompozitörden alıntı varsa eser içerisinde mutlaka belirtilmelidir .Belirtilmeyen ve sonradan da olsa jüri tarafından saptanan olumsuzluk eseri mutlaka yarışma dışı bıraktırır.
 6. Dereceye giren oyunlar belli bir sıra ( repertuvar anlayışı çerçevesinde) ile 3 yıl içinde Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu tarafından sahnelenebilir. Bu süre zarfında dereceye giren oyunun başka tiyatrolar tarafından sahnelenmesi Girne Belediyesinin yazılı iznine tabidir. Dereceye giren eserlerin yazarları bu ve benzeri sahnelemeler için Girne Belediyesi Tiyatro stüdyosunu yetkilendirmiş sayılır.
 7. Yarışmaya gönderilecek metinler, Times New Roman, 12 punto, 1.5 aralıklı, A4 sayfaya yazılmalıdır. Belirtilen biçimde yazılmayan metinler değerlendirme dışı tutulacaktır.
 8. Teknik koşullar:
 9. Yarışmaya katılacak metinler, en geç 15.02.2021 tarihine kadar 7 (yedi) adet kopya ve 1 adet CD ( veya USB ) ayni zarfa konmalıdır ve DERMAN ATİK Girne Belediyesi Kültür sanat Girne Belediyesi Ecevit caddesi NO: 68 Girne/ KKTC, adresine gönderilmeli veya teslim edilmelidir. 7 (yedi) kopyanın her birinin üzerinde 5 basamaklı (harf veya sayı) bir rumuz yazılmalıdır.
 10. Metin yazarının adı, soyadı, özgeçmişi, posta adresi, elektronik posta adresi, sabit ve mobil telefon numaraları kapalı bir zarfın içinde metinlerin yer aldığı paketin içine konmalıdır.
 11. Kimliği ve rumuzu olmayan metinler değerlendirme dışında tutulacaktır.
 12. Katılımcılar, yarışmaya birden fazla metinle -aynı rumuzu yazmak kaydıyla- katılabilirler.
 13. Seçici kurul gerek gördüğünde özel ve övgüye değer oyun ödülleri verebilir.
 14. Başvuru sahipleri, dereceye giren oyunlar üzerindeki basılı ve dijital tüm kullanım haklarını sadece birinci baskı için Girne Belediyesine devrettiğini kabul eder.
 15. Yarışmaya gönderilen oyunların özgünlüğüne ilişkin sorumluluk yazarına aittir.
 1. Üçüncü kişilerin telif hakları konusunda, iddia ve talepleri olması durumunda oyun sahibi uğrayacağı’ ve uğratacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.
 2. Başvuru sahipleri bu şartnamede var olan bütün şartları kabul etmiş sayılır ve değerlendirme sonrasında olsa bile şartlara uymadığı fark edilen eser sahibinden ödülü geri alınır. Bu konuda yetkili makam Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mahkemeleridir.

PLANLANAN ÖDÜLLER:

Birinci seçilen eser sahibine ………..10,000 TL
İkinci seçilen eser  sahibine   …………7,000 TL
Üçüncü seçilen eser  sahibine………..5,000 TL
Dördüncü seçilen eser sahibine……..3,000TL
Beşinci seçilen eser sahibine  ………..2,000TL

Seçilen eserler Girne Belediyesi tarafından( bütün eserlerin 1’inci, 2’nci, 3’üncü, 4’üncü ve 5’inci gelen eserler( tümü tek kitap içinde yer alacak şekilde ) kitap halinde basılacaktır. 5 yazarın da eserlerinin içinde olduğu yayınlanmış kitap, KKTC Devlet Kütüphaneleri ’ne profesyonel ve amatör tiyatrolara, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Tiyatroları’na, Girne Belediyesi tarafından resmi olarak gönderilecektir.

Ödüller, 06. 04. 2021 tarihinde Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda yapılacak olan bir törenle sahiplerine verilecektir.

 

İLETİŞİM :

Derman Atik
Tel: 0533 8519019 /0533 854 20 50 Mail: dermanatik@hotmail.com Adres: Derman ATİK, Girne Belediyesi, Ecevit caddesi NO: 68 Girne – KKTC

    Derman Atik
Girne Belediyesi Sanat Y
önetmeni

Share Button

‘ALİKKO İLE CAHER’ ÇOCUK OYUNU YAZMA YARIŞMASI

                                                                                  post                    

 

   GİRNE BELEDİYESİ

‘ALİKKO İLE CAHER’ ÇOCUK OYUNU YAZMA YARIŞMASI

Çocuk Oyunu Yazma Yarışması Koşulları:

Ülke tiyatromuz için neredeyse çok az yazıldığını bildiğimiz çocuk oyunlarına yeni ve özgün oyunlar kazandırmak amacıyla   Girne Belediyesi ‘ Alikko ile Caher’ Çocuk Oyun Yazmak , Yarının büyükleri için yarının umudunu taşıyan metinler bulmak amacıyla, bir oyun yazma yarışması düzenlendi.

1-Yarışmanın konu ve tür sınırlaması yoktur. Yazılan oyun Tek perde olmalı, 60 dakikayı geçmemelidir. Oyunlar özgün eserler olmalıdır. Uyarlama eserler yarışma dışı tutulacaktır. . Yarışmaya, Kuzey Kıbrıs’tan, Türkiye’den ve dünyanın her yerinden, herkes katılabilir.

 1. Katılım için yazım dili Türkçe olmalıdır. Konu kısıtlaması yoktur. Yarışmacılar özgün eserlerle başvurabilirler.

2-Yarışmaya katılacak eserlerin daha önce yayımlanmamış, amatör ya da ödenekli topluluklarca yurt içinde ve dışında sergilenmemiş olması gerekmektedir.

3-Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir. Ancak Seçici Kurul üyeleri ve birinci derece yakınları katılamazlar.

4-Yarışmaya katılım başlangıç tarihi 15-11-2020 / son başvuru tarihi 27-03-2021 mesai bitimine kadardır. Gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

5-  Oyun Yazarları yarışmaya bir eserle katılabilir.  Yarışmaya katılacak metinler, en geç 27.03.2021 tarihine kadar 7 (yedi) adet kopya ve 1 adet CD ( veya USB ) ayni zarfa konmalıdır ve DERMAN ATİK Girne Belediyesi Kültür Sanat Girne Belediyesi Ecevit caddesi NO: 68 Girne/ KKTC, adresine gönderilmeli veya teslim edilmelidir. 7 (yedi) kopyanın her birinin üzerinde 5 basamaklı (harf veya sayı) bir rumuz yazılmalıdır.

5-a) Metin yazarının adı, soyadı, özgeçmişi, posta adresi, elektronik posta adresi, sabit ve mobil telefon numaraları kapalı bir zarfın içinde metinlerin yer aldığı paketin içine ayrı ve kapalı bir zarf içerisinde konmalıdır.

5-b) Kimliği ve rumuzu olmayan metinler değerlendirme dışında tutulacaktır.

5-c) Katılımcılar, yarışmaya birden fazla metinle -aynı rumuzu yazmak kaydıyla- katılabilirler.

6-Gönderilecek eserlerin Times New Roman karakterinde, 1.5 aralıkla ve oyun yazma kurallarına uygun olması gerekmektedir. Oyunlar A4 kâğıdına Word olarak yazılmış olmalı. dermanatik@hotmail.com  adresine gönderilmelidir.

7-Dereceye Giren Eserler Girne Belediyesi Tarafından Kitaplaştırılacaktır.

8-Ödül töreni yarışma sonucu sonrası belirlenecek ve duyurusu yapılacaktır. Tören 2021 yılında Girne Belediyesi Oda Tiyatrosunda Gerçekleştirilecektir.

Share Button

Girne Belediye Başkanlığından duyuru

GB meslek vergisi duyuru

Share Button

Önemli duyuru

GB meslek vergisi duyuru

Share Button

Girne Belediyesi Dükkan Kira Ihalesi Teklif Kabulü

GB ihale 1-4 sayfa 18 temmuz

Share Button

GİRNE BELEDİYESİ RAMAZAN BAYRAMI’NA HAZIR

Girne Belediyesi, bayram tatili süresince, Girne halkına hizmet verebilmek için bir takım tedbirler aldı. Bayramın birinci günü dahil, Çarşı Merkezi, Kordonboyu ve Otellerin çöplerini toplayacak olan belediye ekipleri, rutin programına uygun olarak temizlik hizmetlerini’de verecek.

Bayram öncesinde zabıta (kolluk) ve sağlık şubesi ise, kentteki işyerleri ile restoranların denetimini yapıp, ayrıca izinsiz seyyar satıcıları kontrol edecek.

Bayramda defin hizmeti verebilmek için de tedbirlerini alan belediye, mezarlıkları bakımdan geçirerek bayram ziyaretleri için hazır hale getirdi.

İçerisinde bulunduğumuz normalleşme sürecinde tüm işyerlerinin açılması nedeniyle çok daha hassas bir döneme girildiğini vurgulayan yetkililer, Bakanlar Kurulu’nun, Belediyenin ve ilgili diğer kamu kuruluşlarının koyduğu kurallara uyma zorunluluğu hatırlatarak, herkese sağlık dolu günler diledi.

VATANDAŞLARIMIZ GİRNE BELEDİYESİ’Nİ BAYRAM TATİLİ SÜRESİNCE ACİL DURUMLARDA AŞAĞIDA BELİRTİLEN TELEFON NUMARALARINDAN ARAYABİLİRLER.  
BAYINDIRLIK, İMAR 0548 881 21 14  
TEMİZLİK İŞLERİ 0533 860 59 73 / 0533 825 01 04  
SU İŞLERİ 0542 882 11 18 / 0548 838 88 10  
KANALİZASYON İŞLERİ 0533 870 20 17  
CENAZE VE DEFİN İŞLERİ 0533 840 52 20  
ZABITA (KOLLUK) HİZMETLERİ 0548 882 21 20 – 0533 868 28 57  
SAĞLIK İŞLERİ 0533 870 20 14

Ayrıca her türlü bilgi ve şikayetleriniz için Belde hudutları içerisinden ALO 185 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Girne Belediyesi, Tüm halkımızın ve Girneli’lerin Ramazan Bayramını kutlar, sağlık ve esenlikler diler…

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

 

Share Button

Belediye’ye borcu bulunan mükellefler için düzenleme

KAMU ALACAKLARININ TAHSİLİ DUYURU

Share Button

Kısmi Sokağa Çıkma Emirnamesi

90671373_3453419451354274_2228567562487070720_n

Share Button

WARNING!

A Partial Curfew will be in order as of 22 March 2020, midnight (00:00) for 14 days. You will be able to go to markets, pharmacies, gas stations, hospital, and banks. As per earlier instructions, some private and public institutions will remain open. Visits, home visits, sightseeing, picnic, workout/training and etc will be forbidden, and in case of violation, police is authorised to take legal action.

Share Button

Girne Belediyesi’nden duyurulur

89938370_3438327256196827_3981206496074530816_n 89851969_3438327159530170_9101285143334617088_nCorona virüs (covid-19) salgını ile ilgili Bakanlar Kurulunun aldığı tedbirler doğrultusunda, kapanan restaurant ve lokantalardan dolayı, dışarıda yemek ve su bulma zorluğu çeken sokak hayvanları için Alo 185 hattını arayarak bölgenizde bulunan sokak hayvanlarına Belediye ekipleri tarafından mama ve su tedariği sağlanacaktır..

Lütfen ihtiyaç duyulan bölgelerden Alo 185 hattını arayarak gerekli duyarlılığı gösterelim..
Girne Belediye Başkanlığı

Share Button

3. Girne Maratonu ileriki bir tarihe ertelenmiştir.

12 Nisan 2020 de yapılacak 3. Girne Maratonu ileriki bir tarihe ertelenmiştir.
Erteleme nedeni dünyada ve ülkemizde görünen COVID-19 virüsü nedeniyle Maratona katılacak
sporcuların ve halkımızın sağlığını risk altına atmamak adına ileriki bir tarihte yapılmasına
karar verilmiştir.
Bu aşamada kayıtlarımız online olarak devam edecektir.
MAratonun yapılacağı tarih ilerleyen zamanda sayfamızdan duyurulacaktır.

Share Button

Girne Yeni Liman Çemberi 8 Mart Pazar Günü Trafiğe Kapatılacak…

78403283_3417372391625647_3564048589040648192_nGirne Yeni Liman Çemberi’nde yapılan asfalt kazı çalışmasının ardından
8 Mart Pazar günü, sabah saat 08:00 ile 16:00 arası asfalt serim işleri yapılacaktır.

Yapılacak olan çalışmalar nedeniyle, Yeni Liman Çemberi’nin araç trafiğine kapalı olacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları, ayrıca alternatif yolları kullanmaları önemle duyurulur.

Share Button

Emlak verginizi ödemeyi unutmayın

88194291_3414954378534115_1650762292146470912_nGirne Belediyesi, 2020 yılı Taşınmaz Mal (Emlak) vergilerini etmeye başladı.

Girne Belediyesi, 50/1995, 15/2006, 39/2006, 42/2007, 18/2008 Sayılı Taşınmaz Mal Vergisi Yasası uyarınca belediye hudutları dahilinde 2020 yılı Taşınmaz Mal (Emlak) vergilerini belirledi ve tahsil etmeye başladı.
Yılda iki dönem olarak taksitlendirilen Emlak Vergisi’nin birinci taksit ödeme süresi, Nisan ayı sonunda tamamlanacak. Emlak Vergisi’nin ikinci taksidinin ise 30 Eylül 2020 tarihine kadar ödenmesi gerekiyor.

Ödemelerin yapılacağı noktalar
Ödemeler, Girne Belediyesi Yeni Hizmet Binası ve Girne Belediyesi eski binası veznelerine, Girne Belediyesi terminal şubesi veznelerine, Zeytinlik, Doğanköy, Ozanköy ve Beylerbeyi Muhtarlık Vezneleri’ne veya Girne Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu bankalara (Akfinans Bank, Albank, Asbank, Capital Bank, Creditwest Bank, Garanti Bankası, Halk Bank, İktisat Bankası, İş Bankası, Kooperatif Merkez Bankası, Limasol Kooperatif Bankası, Nova Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, Türk Bankası, Universal Bank, Vakıflar Bankası, Yakın Doğu Bank ve Ziraat Bankası) yapılabilir.

Emlak bildirimi postayla gönderilmeyecek
2020 yılı Emlak bildirimleri posta aracılığıyla adreslere gönderilmeyecek olmasından dolayı emlak sahipleri, emlak bildirimlerini Girne Belediyesi Terminal Şubesi’ndeki Emlak Bölümü’nden alabilir. Yeni kayıt yaptıracakların yanlarında tapu araştırma belgesi, satış sözleşmesi veya koçandan birini getirmesi getirmektedir.
Konuyla ilgili detaylı bilgi için ise Belediye’nin 650 01 00 numaralı telefonunu (dahili 1123-1124) Emlak Bölümü’nü arayabilirler. Yukarıda belirtilen ödeme tarihinden sonra yapılacak ödemelerde, yasal gecikme zammı uygulanacaktır.

Share Button

Girne Yeni Liman Çemberi Trafiğe Kapatılacak…

78403283_3417372391625647_3564048589040648192_nGirne Yeni Liman Çemberi Trafiğe Kapatılacak…

Girne Yeni Liman Çemberi’nde 5 Mart Perşembe günü (yarın) saat 20:00 ile sabah saat 04:00 arasında asfalt çalışması yapılacaktır.

Yapılacak olan çalışmalar nedeniyle, Yeni Liman Çemberi’nin araç trafiğine kapalı olacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları, ayrıca alternatif yolları kullanmaları önemle duyurulur.

Share Button