Bu yıl 27 Kasım’da tüm sporseverleri Girne Maratonu’na bekliyoruz.

Share Button

Resim Yarışması

Share Button

Transfer İstasyonu ve Geliştirilmiş Atık Yönetim Hizmetleri Projesi

Avrupa Birliği tarafından Toplum Kalkınması IV. Hibe Programı kapsamında finanse edilen ve Girne Belediyesi tarafından yürütülen, “Transfer İstasyonu ve Geliştirilmiş Atık Yönetim Hizmetleri Projesi” kapsamında personele yönelik hizmet içi kapasite geliştirme eğitimleri hizmet alım ihalesine çıkılacaktır. Konu başlıkları aşağıdaki şekilde ilan edilecektir.

 

1- Temel iletişim becerileri

2- Organizasyonel beceriler

3- Yerel ve AB yönetmelikleri çerçevesinde iş sağlığı ve güvenliği

Share Button

Hizmet alım ihalesi duyurusu

Avrupa Birliği tarafından Toplum Kalkınması IV. Hibe Programı kapsamında finanse edilen ve Girne Belediyesi tarafından yürütülen, “Transfer İstasyonu ve Geliştirilmiş Atık Yönetim Hizmetleri Projesi” kapsamında Farkındalık Artırma Kampanyası (Awareness Raising Campaign) – hizmet alım ihalesine çıkılacaktır.

Share Button

UNDP Kanalizasyon Pompası İhalesi Duyurusu

Duyuruya aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://procurement-notices.undp.org/view_notice.cfm?notice_id=91955

Share Button

ISO 14001 ÇYS ve ISO KYS 9001 Danışmanlığı  hizmet alımı için  teklifler kabul edilecektir

Avrupa Birliği tarafından Toplum Kalkınması IV. Hibe Programı kapsamında finanse edilen ve Girne Belediyesi tarafından yürütülen, “Transfer İstasyonu ve Geliştirilmiş Atık Yönetim Hizmetleri Projesi” için ISO 14001 ÇYS ve ISO KYS 9001 Danışmanlığı  hizmet alımı için  teklifler kabul edilecektir.

Share Button

Girne Belediyesi tarafından “Kadrajımdan Girne” isimli 1. Fotoğraf Yarışmasına Son Katılım Tarihi 1 Mart 2022

Çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklerin yanında bu yıl Girne’de ilk kez gerçekleştirilecek olan birinci fotoğraf yarışmasına son katılım tarihi 1 Mart 2022 Salı günü.

Girne Belediyesi tarafından, bu yıl birincisi düzenlenecek olan fotoğraf yarışmasının amacı, Girne ve Girne’ye bağlı yerleşim yerlerinin fotoğrafçı gözüyle kaydını tutmak, fotoğraflarla geleceğe taşımak ve Kıbrıs Türk fotoğraf sanatına destek vererek Kıbrıslı Türk fotoğraf sanatçıların eserlerini bir arada sergileyerek sanat ortamına değer katmak olduğu açıklandı.

Girne Belediyesi bünyesinde düzenlenecek olan yarışmada, Girne ve Girne Belediyesine bağlı yerleşim yerleri içindeki doğal güzellikler, kültürel değerler, tarihi ve turistik mekânlar, şehir dokusu ve yaşamı gibi unsurların fotoğrafçı gözünden fotoğraflanması beklenmektedir. Yarışma Dijital-(Sayısal) olmak üzere tek kategoride gerçekleştirilecektir. Renkli veya Siyah-Beyaz, tüm fotoğraflar bir arada (tek kategoride) değerlendirilecektir.

Tüm fotoğraflar Girne Belediye hudutları içerisinde çekilmiş olmalıdır. Girne Merkez ve Belediye’ye bağlı yerleşim yerleri (Beylerbeyi,(Bellapais) Ozanköy, Karmi, Doğanköy, Karaoğlanoğlu, Zeytinlik) yarışma alanı kapsamındadır.

1.’lik ÖDÜLÜ 5.000TL

2.’lik ÖDÜLÜ 3.000TL

3.’lük ÖDÜLÜ 2.000TL olarak açıklanan yarışmanın son katılım tarihi

01 Mart 2022 olarak belirlendi.

Katılım şartları ve bilgi için www.girnebelediyesi.com

Tel: (0392) 650 01 00

Share Button

“Transfer İstasyonu ve Geliştirilmiş Atık Yönetim Hizmetleri Projesi” için teklif kabul edilecektir

Avrupa Birliği tarafından Toplum Kalkınması IV. Hibe Programı kapsamında finanse edilen ve Girne Belediyesi tarafından yürütülen, “Transfer İstasyonu ve Geliştirilmiş Atık Yönetim Hizmetleri Projesi” için

Lot 1: 1 adet 60 Ton (Zemin üstü) Kantar/Tartı (Weighing Station/ Weigh Bridge) – yeni

Lot 2: 20 set/ 60 adet  240 lt Çöp Bidonu – yeni                                          

                teklifleri kabul edilecektir.

Share Button

11. ULUSLARARASI KARİKATÜR YARIŞMASI 2022 KATILIM KOŞULLARI

GİRNE BELEDİYESİ
KIBRIS TÜRK KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİ

21. ZEYTİN FESTİVALİ
ULUSLARARASI ZEYTİN MİZAH ŞENLİĞİ

11. ULUSLARARASI KARİKATÜR YARIŞMASI 2022
KATILIM KOŞULLARI
(GİRNE – KIBRIS)
1 – Bu yarışma – din, dil, ırk ayrımı yapılmaksızın – 18 yaş üstü amatör veya profesyonel tüm Dünya karikatürcülerine veya karikatür çizebilen herkese açıktır.
2 – KONULAR:

A) Zeytin
Zeytin ve Zaman, Zeytin ve Tarih, Zeytin ve Mitoloji, Zeytin ve Teknoloji, Zeytin ve Kıbrıs, Zeytin ve Hayat, Zeytin ve Barış, Zeytin ve Savaş, Zeytin ve Sağlık, Zeytin ve Kadın, Zeytin ve Adam, Zeytin ve Çocuk, Zeytin Ağaçlarının Kesilmesine Karşı Karikatürler, Zeytin Yağı, Zeytin Dalı, Zeytin Ağacı, Zeytin’in Yararları, Zeytin ve Yağ Değirmenleri vd.

B) Serbest Konu
Herhangi bir konu çizilebilir.

3 – Yarışmaya gönderilecek eserler karikatür tarzında olmalıdır. Resim veya illüstrasyon tarzındaki eserler kabul edilmez. Karikatürler yazısız olmalıdır.

4 – Yarışmaya gönderilecek eserler orijinal olacaktır. Ölçü: A4 veya A3. Siyah – beyaz veya renkli. Her katılımcı isim, soy isim, adres, telefon, e-posta adresini karikatürün arkasına yazacak; fotoğraf ve kısa özgeçmiş gönderecektir.

5 – Yarışmaya gönderilecek eserlerin önceden yayınlanmış olmaları önemli değildir ancak, daha önce herhangi bir etkinlikte ödül kazanmamış olmalıdır.

6 – Uluslararası Seçici Kurul Üyeleri’nin değerlendirmesine sunulan ve finale kalan eserler, yarışmanın resmi web sayfasında yayınlanacak; karikatürcülerin, karikatürcü örgütlerinin, benzer – taklit – çalıntı karikatürlere karşı oluşturulan uluslararası organizasyonların dikkatine ve itirazına getirilecektir. Herhangi bir karikatürün çalıntı – taklit veya benzer olduğu veya daha önce başka bir yarışmada ödül aldığı (yayınlandığı tarih ile) belgelendiği taktirde, o karikatür iptal edilir ve bir sonraki yüksek puanı alan karikatür dikkate alınır.

7 – Yarışmaya her dalda (Zeytin veya Serbest) en çok ikişer eser ile katılmak mümkündür (2 x 2 = 4) ancak, bir katılımcıya her bölümde birden fazla ödül verilmez. Ayrıca, herhangi bir çizer Büyük Ödül’ü hangi bölümde kazanmışsa, o bölümde ikinci bir ödül alamaz.

8 – Eserler en geç 30 NİSAN 2022 tarihine dek, belirtilen adrese gönderilmiş olmalıdır.

9 – Gönderilecek karikatürler – ödül alsın veya almasın – geri iade edilmeyecek; Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği tarafından oluşturulacak “Uluslararası Kıbrıs Karikatür Müzesi”nin arşivine kalacaktır.

10 – Yarışmada ödül kazanan eserlerin yanısıra, Düzenleme Kurulu’nun uygun göreceği eserler bir albüm halinde yayınlanacak ve 21. Zeytin Festivali 2022 kapsamında sergilenecektir.

11 – Yarışma sonuçları, ödül kazanan çizerlere ve basın – yayın organlarına iletilecektir.

12 – Yarışmaya gönderilen tüm karikatürler, Girne Belediyesi veya Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği tarafından sergi, kart, poster, albüm, gazete, dergi, kitap, CD ve benzeri teknikler ile basılıp çoğaltılabilecektir.

13 – Katılımcılar yarışmaya eser göndermekle, yarışma koşullarını kabul ettiklerini ve gönderdikleri eserlerin bu şartnamede belirtilen yerlerde kullanımı halinde, gelecekte herhangi bir maddi tazmin istemeyeceklerini kabul etmiş olacaklardır.

ÖDÜLLER:

Büyük Ödül
15.000 Türk Lirası + Altın Zeytin Heykeli + Diploma.

ZEYTİN KONULU BÖLÜM
Birincilik Ödülü
5.000 Türk Lirası + Altın Zeytin Heykeli +
Girne Belediyesi Ödülü (Diploma)

İkincilik Ödülü
Gümüş Zeytin Heykeli +
Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği Ödülü (Diploma)

Üçüncülük Ödülü
Bronz Zeytin Heykeli +
Zeytin Festivali Ödülü (Diploma)

50 Çizere Finalist Ödülü

SERBEST KONULU BÖLÜM
Birincilik Ödülü
5.000 Türk Lirası + Altın Zeytin Heykeli +
Girne Belediye Başkanı Özel Ödülü (Diploma)

İkincilik Ödülü
Gümüş Zeytin Heykeli +
Zeytin Mizah Şenliği Ödülü (Diploma)

Üçüncülük Ödülü
Bronz Zeytin Heykeli +
Ramiz Gökçe Özel Ödülü (Diploma)

50 Çizere Finalist Ödülü

EN SON KATILIM:
30 NİSAN 2022

GÖNDERİM ADRESİ:
Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği
11. Uluslararası Karikatür Yarışması
Posta Kutusu: 455 (Posta Kodu: 99000)
Lefkoşa – Kuzey Kıbrıs

WEB SAYFASI:

Home

DÜZENLEME KOMİTESİ

Share Button

11. INTERNATIONAL CARTOON CONTEST – 2022 TERMS AND CONDITIONS OF PARTICIPATION

KYRENIA MUNICIPALITY
CYPRIOT – TURKISH CARTOONIST ASSOCIATION

21. OLIVE FESTIVAL
INTERNATIONAL OLIVE HUMOR FESTIVAL

11. INTERNATIONAL CARTOON CONTEST – 2022
TERMS AND CONDITIONS OF PARTICIPATION
(KYRENIA – CYPRUS)

1 – The contest is open to all (over 18 years) amateur or professional cartoonist or any one who could submit a cartoon regardless individual’s race, gender, religion, national origin, disability, sexual orientation, age, or other protected characteristic.

2 – THEMES:

A) Olive
Olive, Olive and Time, Olive and History, Olive and Mythology, Olive and Technology, Olive and Cyprus, Olive and Life, Olive and Peace, Olive and Conflict, Olive and War, Olive and Health, Olive and Women, Olive and Men, Olive and Children, Olive Oil, Olive Branch, Olive Tree, Benefits of Olive, Olive and Olive Mill/Press, Banning of Uprooting, Burning and Cutting Down Olive Trees and so forth.

B) Free Subject
Any topic can be drawn.

3 – All Submissions must be in the form of cartoon. Any painting or illustrations will not be accepted and will be disqualified. Cartoons must be without words

4 – All submissions must be originals. Submission dimensions: A4 or A3 in any color or black and white. Each entrant must provide name and surname, address, phone number including country code, and email address on the back of the submission; each entrant should also provide short background and a photo (optional) on a separate A4.

5 – Submission of materials, which has previously been submitted and or presented and or published elsewhere, is welcomed providing copyright is not infringed, however previously any award wining material cannot be submitted.

6 – All work submitted for evaluation by the International Selection Committee and work of finalist will be published at official web page of the contest. In addition submissions will be reviewed and evaluated for plagiarism by international associations. If Plagiarism detected and or any previously award wining material submitted, submissions will be canceled and the next eligible entry will be considered for the prize.

7 – It is possible to participate in the contest with two works in both sections.
(2 + 2 = 4) However, one participant receives only one prize per episode. If any cartoonist has won the Grand Prize, he cannot receive another prize in that department.

8 – All submission must be received by APRIL 30, 2022 at the address provided below.

9 – All submission, awarded or not, will be kept and archived by Cypriot – Turkish Cartoonist Association at the newly established “International Cyprus Cartoon Museum.”

10 – All prize winner submissions and selected works by the Steering Committee will be published in a album. In addition, the 21th Olive Festival will be exhibited in 2022.

11 – The results of the contest will be published thru media and prizing winning entrants will be informed by contact information provided.

12 – The Kyrenia Municipality and Cypriot – Turkish Cartoonist Association will have the publishing rights to exhibition, publish or print, in any media or format, any or all submissions.

13 – All persons entering the contest agree that the rules of the contest as set out in these terms and conditions are binding on them. And all submissions could be published and printed by the Kyrenia Municipality and Cypriot – Turkish Cartoonist Association as set out in these terms and conditions without any future compensation.

PRIZES:
Grand Prize: 15.000 Turkish Lira + Golden Olive Statue + Diploma.

OLIVE THEME
First Prize: 5.000 Turkish Lira + Golden Olive Statue +
Kyrenia Municipality Prize (Diploma)

Second Prize: Silver Olive Statue +
Cyprus Turkish Cartoonists Association Prize (Diploma)

Third Prize: Bronze Olive Statue +
Olive Festival Prize (Diploma)

50 Finalist Prize

FREE THEME
First Prize: 5.000 Turkish Lira + Golden Olive Statue +
Kyrenia Mayor Special Prize (Diploma)

Second Prize: Silver Olive Statue +
Olive Humor Festival Prize (Diploma)

Third Prize: Bronze Olive Statue +
Ramiz Gokce Special Prize (Diploma)

50 Finalist Prize

DEADLINE:
April 30, 2022

SUBMISSION ADDRESS:
Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği
11. Uluslararası Karikatür Yarışması
Posta Kutusu: 455 (Post Code: 99000)
Lefkoşa – Kuzey Kıbrıs (Via Turkey)

WEB PAGE:

Home

STEERING COMMITTEE

Share Button

Girne Belediyesi 1. Fotoğraf Yarışması

Yarışma ile ilgili formları aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

GİRNE B. F.Yarışması Sartname
G.B.F.Y.Katılım formu
GİRNE B. F.Y.K.TESLİM FORMU

Share Button

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü 11 Temmuz Basın Günü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

İleri demokrasilerin vazgeçilmez kurumlarından olan basın ve medya kuruluşları, Yerel yönetimlerin çalışmalarının tüm toplum ve kamuoyu ile buluşmasında da her zaman hassas davranmış, sorgulayıcı olmuş, yerinden yönetim ilkesine hassasiyetle yaklaşmıştır.

Kıbrıs’ta ilk Türkçe gazete olan Saadet Gazetesi’nin 11 Temmuz 1889 yılında yayın hayatına başlamasından dolayı ‘Basın Günü’ olarak kutlandığını; Basının, Kıbrıs Türkü’nün dış dünyayla bağlantısının sesi ve nefesi olduğunu kaydeden Güngördü,  toplumsal faydayı kişisel ve kurumsal çıkarların üzerinde tutarak görev ifa eden tüm basın camiasının gününü yürekten kutlarım dedi.

Share Button

GİRNE’DE TRAFO BİNALARI VE DUVARLAR GRAFİTİ VE RESİM YARIŞMASI DÜZENLENİYOR

GİRNE’DE “DUVARLARI SEVGİYE DÖNÜŞTÜR” SLOGANIYLA TRAFO BİNALARI VE DUVARLAR GRAFİTİ VE RESİM YARIŞMASI DÜZENLENİYOR

Projenin Amacı:
Gelecek nesillerin, daha sağlıklı, çevre dostu ortamda yaşamasını sağlamak için gençlere geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik kültürünü kazandırmak

Kullanılmayan alanların kent estetiğine kazandırılması, çevre ve peyzaj çalışmalarına katkı

Öğrenmenin sürekliliği, takım çalışması, fikirlerin paylaşımıyla geleceği şekillendirecek gençlerle tanışmak ve ürettikleri projelerin hayata geçirilmesine destek olmak

Katılım Şartları

1) Yarışmaya katılacaklarda aşağıdaki şartlar aranır.
a)Yarışmaya en az 4, en fazla 7 kişilik takımlar katılabilecektir.
b) Takımlar, 1996-2006 doğumlu gençlerden oluşacaktır.
c) Sunulan projenin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yarışmada ödül almamış olması gerekir.
d) Projenin hayata geçirlme maliyeti 1000 TL’yi geçemez, geçmesi halinde takımlar tarafından sponsor bulunarak karşılanması gerekmektedir.
e) Yarışmanın ödülleri, Ağustos ayı içerisinde jüri üyelerinin de katıldığı bir organizasyonla verilecektir.
f) Başvuruya, katılımcı takım üyelerinin adı-soyadı, adresi, okulu, telefon numarası, kısa özgeçmişi eklenmelidir.
g)Ekiplere gösterilecek alanların bölgenin/alanın kültürel dokusuna uygun tasarlanması esas alınmalıdır.
h) Yarışmaya katılacak takımlar, en fazla üç farklı proje ile katılabilir.

(2) Birinci fıkrada belirtilen şartları taşımayan projeler değerlendirmeye alınmaz.

(3) Projede yer alması planlanan görsel ve/veya projenin detaylı anlatımını ve kullanılacak malzeme detaylarıyla ilgili bilgiyi içeren başvuru mektubu 21 Haziran 2020 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Girne Belediyesi’ne kapalı zarf içerisinde veya sosyalisler@girnebelediyesi.com adresine mail yoluyla ulaştırılacaktır.

(4) Projeler, 1 Temmuz 2021 Perşembe günü Girne Belediye Binası’nda katılımcıların sunumunun ardından Jüri üyeleri tarafından değerlendirilecektir.

(5) Jürinin onayından geçen eserlerin son teslim tarihi 2 Ağustos 2021 Pazartesi mesai saatleri içerisindedir. Bilgi ve iletişim için 0548 890 55 00 numaralı telefonu arayabilir, şartname ve eserlerin yapılacağı noktaların haritasına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
YARIŞMADAKİ PROJE NOKTALARI:

1. NOKTA: (TRAFO) Mehmet Kambur Sokak   https://goo.gl/maps/LhugZNq1v83LGEMh8

2. NOKTA: (TRAFO Kardelen Sokak   https://goo.gl/maps/4UB44i3mZvUQ171D8

3. NOKTA: (TRAFO) Zeytinlik Sosyal konutlar https://goo.gl/maps/Ah2uhNbUk7XeXNJE6

4. NOKTA: (TRAFO) Hüseyin Köle Sokak    https://goo.gl/maps/hHBY9PMCLwX3i2nz9

5. NOKTA: (TRAFO) Amfi Tiyatro  https://goo.gl/maps/WLYq9YMzQ2Z2VJov9

6. NOKTA: (DEMİR KAPI) https://goo.gl/maps/HTL3zKSGaU8aHpsR6

Share Button

YENİ YIL NEDENİYLE TEDBİRLER ALINDI

Girne Belediyesi yeni yıl süresince Girnelilere hizmet verebilmek için bir takım tedbirleri aldı. Yeni yılın birinci günü dahil, Çarşı merkezi, Kordonboyu ve otellerin çöpleri toplanacak, rutin programa uygun olarak temizlik hizmetleri verilecek. İçme suyu dağıtımında ise belirlenen programın aksamaması için gerekli önlemler alındı ve meydana gelebilecek arızalar için ekipler oluşturuldu.

Vatandaş yılbaşı süresince Girne Belediyesi’ni acil durumlarda şu telefon numaralarından arayabilecek:

Bayındırlık, imar 0548 881 21 14, temizlik işleri 0533 860 59 73 /0533 825 01 04, su işleri 0542 882 11 18/ 0548 838 88 10, kanalizasyon işleri 0533 870 20 17/ 0533 846 20 17 cenaze ve defin işleri 0533 840 52 20, zabıta (kolluk) hizmetleri 0548 882 21 20/ 0533 826 25 47, sağlık işleri 0533 870 20 14 ve acil durumlarda Girne Belediyesi sınırları içinde ALO 185

Girne Belediyesi Baldöken Oto Parkı ve Ön Ödemeli Su Veznesi ise 31 Aralık Perşembe günü saat 12.00’de kapanacak ve 2 Ocak Cumartesi gününden itibaren hizmet vermeye devam edecek.

Share Button

Girne’de Orta Refüj Uygulama Projesi Başlıyor

Girne Belediyesi Girne Trafik Master Planı’na göre planlanan Orta Refüj Uygulama Projesini Uğur Mumcu Caddesi’nde yarın 13.11.2020 Cuma günü hayata geçiriyor.

Girne Belediyesi tarafından verilen bilgide, Uğur Mumcu Caddesi (Yeni Liman çemberi ile Karakum çemberi) arasında yapılacak olan, orta refüj uygulama projesinin, çalışma saatlerinin 10:00-16:00 olacağı belirtildi ve çalışmaların 10 gün sürmesi planlandığı açıklandı. Girne Belediyesi, çalışmalar yapılırken çift şerit olan yolun tek şeride düşürüleceğini, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerektiğinin bilgisini verdi.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konu ile ilgili yaptığı konuşmada, Girne Trafik Master Planı’na göre kentteki yoğunluğun artmasıyla, araç trafiğinin düzenlenmesi konusunda adım atmaya devam edildiğini söyledi. Yapılan projelerin, kentin genelinde trafik akışının sağlanması adına önem arz ettiğini dile getiren Güngördü, trafiğin rahatlatılması, olası trafik kazalarının önlenmesi ve önümüzdeki süreçte bölgede var olan trafik yoğunluğu nedeniyle orta refüj projesinin gerekliliğine dikkat çekti. Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, çalışmalar nedeniyle bu caddeyi kullanan vatandaşlardan ve caddede işyeri bulunan esnaftan duyarlı olmalarını ve anlayışlı olmalarını beklediğimizi belirtti.

Share Button

Araç alımı hk.

Girne Belediyesi 2020 yılı içerisinde (min 23.000 kg) büyük excavator alımı için ihaleye çıkacaktır.

Share Button

KUZEY KIBRIS KONULU MÜZİKLİ OYUN VE MÜZİKAL OYUN YAZMA YARIŞMASI

01 GB Müzikli Oyun ve Müzikal Oyun yazma yarışması post (4) 

GİRNE BELEDİYESİ

KUZEY KIBRIS KONULU MÜKLİ OYUN VE MÜZİKAL OYUN YAZMA YARIŞMASI

KOŞULLAR:

 1. Yarışmaya, Kuzey Kıbrıs’tan, Türkiye’den ve dünyanın her yerinden, herkes katılabilir.
 2. Katılım için yazım dili Türkçe olmalıdır. Konu kısıtlaması yoktur. Yarışmacılar özgün eserlerle başvurabilirler.
 3. Yarışmaya katılacak oyunların konusu; Kuzey Kıbrıs’ın tarihinden, kültüründen, folklorundan, mitolojisinden, halk oyunlarından, masallarından, efsanelerinden, destanlarından, coğrafyasından ve benzeri konulardan esinlenilebilir, yararlanılabilir veya yazılacak oyunlar Kuzey Kıbrıs’ta geçmek kaydı ile fantastik içeriklerde hazırlanmalıdır.
 4. Turizm amaçlandığına göre başlıca “barış”, “aşk”, “güzellik”, “tatil” ve benzeri değerlerin tema olarak seçilmesi ve olumlu (ülke yararına ) olarak uygulanması gerekmektedir.
 5. Yarışmaya katılacak oyunlar daha önce basılmamış, seslendirilmemiş ve sahnelenmemiş veya filme çekilmemiş; sözlü ve/veya yazılı ve/veya sanal ortamda yayınlanmamış, amatör ve/veya profesyonel herhangi bir topluluk tarafından oynanmamış olmalıdır. Ödüllendirmeden sonra dahi 5. Maddede saptanan herhangi bir olumsuzluğa dahil eser otomatik olarak diskalifiye edilir .Herhangi bir şairden ,kompozitörden alıntı varsa eser içerisinde mutlaka belirtilmelidir .Belirtilmeyen ve sonradan da olsa jüri tarafından saptanan olumsuzluk eseri mutlaka yarışma dışı bıraktırır.
 6. Dereceye giren oyunlar belli bir sıra ( repertuvar anlayışı çerçevesinde) ile 3 yıl içinde Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu tarafından sahnelenebilir. Bu süre zarfında dereceye giren oyunun başka tiyatrolar tarafından sahnelenmesi Girne Belediyesinin yazılı iznine tabidir. Dereceye giren eserlerin yazarları bu ve benzeri sahnelemeler için Girne Belediyesi Tiyatro stüdyosunu yetkilendirmiş sayılır.
 7. Yarışmaya gönderilecek metinler, Times New Roman, 12 punto, 1.5 aralıklı, A4 sayfaya yazılmalıdır. Belirtilen biçimde yazılmayan metinler değerlendirme dışı tutulacaktır.
 8. Teknik koşullar:
 9. Yarışmaya katılacak metinler, en geç 15.02.2021 tarihine kadar 7 (yedi) adet kopya ve 1 adet CD ( veya USB ) ayni zarfa konmalıdır ve DERMAN ATİK Girne Belediyesi Kültür sanat Girne Belediyesi Ecevit caddesi NO: 68 Girne/ KKTC, adresine gönderilmeli veya teslim edilmelidir. 7 (yedi) kopyanın her birinin üzerinde 5 basamaklı (harf veya sayı) bir rumuz yazılmalıdır.
 10. Metin yazarının adı, soyadı, özgeçmişi, posta adresi, elektronik posta adresi, sabit ve mobil telefon numaraları kapalı bir zarfın içinde metinlerin yer aldığı paketin içine konmalıdır.
 11. Kimliği ve rumuzu olmayan metinler değerlendirme dışında tutulacaktır.
 12. Katılımcılar, yarışmaya birden fazla metinle -aynı rumuzu yazmak kaydıyla- katılabilirler.
 13. Seçici kurul gerek gördüğünde özel ve övgüye değer oyun ödülleri verebilir.
 14. Başvuru sahipleri, dereceye giren oyunlar üzerindeki basılı ve dijital tüm kullanım haklarını sadece birinci baskı için Girne Belediyesine devrettiğini kabul eder.
 15. Yarışmaya gönderilen oyunların özgünlüğüne ilişkin sorumluluk yazarına aittir.
 1. Üçüncü kişilerin telif hakları konusunda, iddia ve talepleri olması durumunda oyun sahibi uğrayacağı’ ve uğratacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.
 2. Başvuru sahipleri bu şartnamede var olan bütün şartları kabul etmiş sayılır ve değerlendirme sonrasında olsa bile şartlara uymadığı fark edilen eser sahibinden ödülü geri alınır. Bu konuda yetkili makam Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mahkemeleridir.

PLANLANAN ÖDÜLLER:

Birinci seçilen eser sahibine ………..10,000 TL
İkinci seçilen eser  sahibine   …………7,000 TL
Üçüncü seçilen eser  sahibine………..5,000 TL
Dördüncü seçilen eser sahibine……..3,000TL
Beşinci seçilen eser sahibine  ………..2,000TL

Seçilen eserler Girne Belediyesi tarafından( bütün eserlerin 1’inci, 2’nci, 3’üncü, 4’üncü ve 5’inci gelen eserler( tümü tek kitap içinde yer alacak şekilde ) kitap halinde basılacaktır. 5 yazarın da eserlerinin içinde olduğu yayınlanmış kitap, KKTC Devlet Kütüphaneleri ’ne profesyonel ve amatör tiyatrolara, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Tiyatroları’na, Girne Belediyesi tarafından resmi olarak gönderilecektir.

Ödüller, 06. 04. 2021 tarihinde Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda yapılacak olan bir törenle sahiplerine verilecektir.

 

İLETİŞİM :

Derman Atik
Tel: 0533 8519019 /0533 854 20 50 Mail: dermanatik@hotmail.com Adres: Derman ATİK, Girne Belediyesi, Ecevit caddesi NO: 68 Girne – KKTC

    Derman Atik
Girne Belediyesi Sanat Y
önetmeni

Share Button

‘ALİKKO İLE CAHER’ ÇOCUK OYUNU YAZMA YARIŞMASI

                                                                                  post                    

 

   GİRNE BELEDİYESİ

‘ALİKKO İLE CAHER’ ÇOCUK OYUNU YAZMA YARIŞMASI

Çocuk Oyunu Yazma Yarışması Koşulları:

Ülke tiyatromuz için neredeyse çok az yazıldığını bildiğimiz çocuk oyunlarına yeni ve özgün oyunlar kazandırmak amacıyla   Girne Belediyesi ‘ Alikko ile Caher’ Çocuk Oyun Yazmak , Yarının büyükleri için yarının umudunu taşıyan metinler bulmak amacıyla, bir oyun yazma yarışması düzenlendi.

1-Yarışmanın konu ve tür sınırlaması yoktur. Yazılan oyun Tek perde olmalı, 60 dakikayı geçmemelidir. Oyunlar özgün eserler olmalıdır. Uyarlama eserler yarışma dışı tutulacaktır. . Yarışmaya, Kuzey Kıbrıs’tan, Türkiye’den ve dünyanın her yerinden, herkes katılabilir.

 1. Katılım için yazım dili Türkçe olmalıdır. Konu kısıtlaması yoktur. Yarışmacılar özgün eserlerle başvurabilirler.

2-Yarışmaya katılacak eserlerin daha önce yayımlanmamış, amatör ya da ödenekli topluluklarca yurt içinde ve dışında sergilenmemiş olması gerekmektedir.

3-Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir. Ancak Seçici Kurul üyeleri ve birinci derece yakınları katılamazlar.

4-Yarışmaya katılım başlangıç tarihi 15-11-2020 / son başvuru tarihi 27-03-2021 mesai bitimine kadardır. Gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

5-  Oyun Yazarları yarışmaya bir eserle katılabilir.  Yarışmaya katılacak metinler, en geç 27.03.2021 tarihine kadar 7 (yedi) adet kopya ve 1 adet CD ( veya USB ) ayni zarfa konmalıdır ve DERMAN ATİK Girne Belediyesi Kültür Sanat Girne Belediyesi Ecevit caddesi NO: 68 Girne/ KKTC, adresine gönderilmeli veya teslim edilmelidir. 7 (yedi) kopyanın her birinin üzerinde 5 basamaklı (harf veya sayı) bir rumuz yazılmalıdır.

5-a) Metin yazarının adı, soyadı, özgeçmişi, posta adresi, elektronik posta adresi, sabit ve mobil telefon numaraları kapalı bir zarfın içinde metinlerin yer aldığı paketin içine ayrı ve kapalı bir zarf içerisinde konmalıdır.

5-b) Kimliği ve rumuzu olmayan metinler değerlendirme dışında tutulacaktır.

5-c) Katılımcılar, yarışmaya birden fazla metinle -aynı rumuzu yazmak kaydıyla- katılabilirler.

6-Gönderilecek eserlerin Times New Roman karakterinde, 1.5 aralıkla ve oyun yazma kurallarına uygun olması gerekmektedir. Oyunlar A4 kâğıdına Word olarak yazılmış olmalı. dermanatik@hotmail.com  adresine gönderilmelidir.

7-Dereceye Giren Eserler Girne Belediyesi Tarafından Kitaplaştırılacaktır.

8-Ödül töreni yarışma sonucu sonrası belirlenecek ve duyurusu yapılacaktır. Tören 2021 yılında Girne Belediyesi Oda Tiyatrosunda Gerçekleştirilecektir.

Share Button

Girne Belediye Başkanlığından duyuru

GB meslek vergisi duyuru

Share Button

Önemli duyuru

GB meslek vergisi duyuru

Share Button