Ödüllü Yemek Yarışması Katılım Koşulları

Zeytinyagli yemek yarismasi 1-4

Share Button

Vergi ve kamu alacakları uygulamasından yararlanmak isteyen gerçek ve tüzel kişiliğe sahip yükümlüler hk. duyurulur

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nun aldığı ve 13 Eylül 2017 tarih ve 5/2017 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren ‘İndirimli Tahsilata İlişkin Yasa Gücünde Kararname’ kapsamında 31 Aralık 2014 tarihinden önceki vergi ve kamu alacakları uygulamasından yararlanmak isteyen gerçek ve tüzel kişiliğe sahip yükümlüler; 02 Ekim 2017 ve G-90/2017 sayılı Belediye Meclis kararı ile bu kapsamda olan belediye borçlularından müracaat kabul edecektir.

İlgili yasa; 31 Aralık 2014 tarihine kadar birikmiş borçları kapsamakta olup, başvuruların en geç 13 Aralık 2017 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Bu çerçevede;
(a) Peşin ödemede gecikme zammı %98 (yüzde doksan sekiz),
(b) 12 Aya kadar olan taksitli ödemelerde % 85 (yüzde seksen beş),
(c) 24 Aya kadar olan taksitli ödemelerde % 75 (yüzde yetmiş beş),
(d) 36 Aya kadar olan taksitlerde ödemelerde % 65 (yüzde altmış beş)

oranlarında gecikme zammı muafiyeti uygulanacaktır.

Müracaatlar:
Girne Belediyesi Mali İşler Bölümü ve Girne Belediyesi Su İşleri Bölümü’ne yapılacaktır.

İlgililere saygı ile duyurulur.

05 Ekim 2017

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Share Button

Zeytin Festivali Programı / Olive Fest Programme

TR A3 program zeytin fest

 

ING A3 program zeytinfest

Share Button

16. Uluslararası Zeytin Festivali ile ilgili duyurulur…

Zeytin festivali Duyuru 1

Share Button

Halka Duruyu/Public meeting announcement

girne belediye pankart

Share Button

Girne Belediyesi’nden duyurulur

21151734_1934180763278158_4269360588395386225_nBaldöken Otoparkı’ndaki Ödeme Noktası, Kurban Bayramı’nının birinci günü hariç diğer günler hizmet vermeye devam edecek.

Girne Belediyesi Zabıta Kolluk Birimi tarafından kesilen trafik cezalarının ödenmesi ve Ön Ödemeli Elektronik Su Sayacına kontör yüklenmesi, Kurban Bayramı’nın birinci günü hariç diğer günler 10:00-21:00 saatleri arasında Girne Belediyesi Baldöken Otoparkı’nda bulunan Ödeme Noktası’ndan yapılabilir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Share Button

İzinsiz kazı ve dolgu işlemlerine müsamaha gösterilmeyecek

Girne Belediye sınırları içerisinde tadilat ve yıkım yapılan binalardan çıkan moloz ve diğer malzemelerle birlikte kazı ve dolgu işlemlerinde artış gözlemlenmektedir. Kazı ve dolgu işlemleriyle ilgili Çevre Koruma Dairesi’nden görüş alınıp, Şehir Planlama Dairesi’nden izin alınması gerekmektedir. İzinsiz yapılan işlemler, belediye tarafından durdurulacak ayrıca kazan, nakleden ve dökülmesine izin verenler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Kazı ve Dolgu ile ilgili Kural ve Koşullar, 55/89 İmar Yasası altındaki Girne İkinci Bölge  Emirnamesi’nde belirtilmektedir. Kazı ve Dolgu işlemi emirnamede “Herhangi bir amaç için, taşınmaz malın üzerinde ve/veya altında yapısal değişikliğe yol açacak ve/veya üzerindeki doğal kaynağı ve/veya ekolojik dengeyi bozacak ve/veya zarar verecek şekilde kazma ve/veya doldurma ve/veya toprak ve/veya kum ve/veya çakıl ve/veya taş almayı ve/veya çıkarmayı” anlatmaktadır.

Ülkedeki dolgu alanları bellidir, izinsiz yapılan kazı ve dolgu işlemlerine kesinlikle müsamaha gösterilmeyeceğini belirtir, halkımızdan söz konusu işlemler konusunda duyarlı olmasını talep ederiz.

Share Button

GİRNE’DE BAZI BÖLGELERE TAHMİNEN 24-30 SAAT SÜRESİNCE SU VERİLEMEYECEK

Girne’de “Türkiye’den KKTC’ye Su Temin Projesi” kapsamında döşenen borulardan birinde patlak meydana geldi. Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Ecevit Caddesi, Piabella Hotel’in çevresindeki sokaklar, Oscar Hotel bölgesi, Belediye Binası çevresi ve Girne Akçiçek Hastanesi’nin arka sokaklarına tahminen 24-30 saat içerisinde su verilemeyeceği belirtildi. İlgili şirketin, meydana gelen arızayı gidermek için çalışmalarını sürdürdüğü, bu bölgelerde ikamet eden vatandaşların suyu idareli kullanmaları çağrısında bulunuldu.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Share Button

Girne’de iki bölgede yapılacağı duyurulan asfalt çalışmasının tarihi değişti

Girne’de Ersin Aydın Sokak ile Kordonboyu’ndaki 20 Temmuz Caddesi’nde (Dome Otel önü ile Ziraat Bankası kavşağı arası)  daha önce Pazartesi ve Salı günü 08:30-18:00 saatleri arasında yapılacağı duyurulan asfalt çalışması, Salı ve Çarşamba günü 08:30-18:00 saatleri arasında yapılacak. Asfalt kemirme ve serimi çalışmaları süresince yol trafiğe kapalı olacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önemle duyurulur.

Share Button

Girne’de iki bölgede asfalt çalışması yapılacak

Girne’de Ersin Aydın Sokak ile Kordonboyu’ndaki 20 Temmuz Caddesi’nde (Dome Otel önü ile Ziraat Bankası kavşağı arası)  Pazartesi ve Salı günü 08:30-18:00 saatleri arasında asfalt çalışması yapılacak. Asfalt kemirme ve serimi çalışmaları süresince yol trafiğe kapalı olacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önemle duyurulur.

Share Button

Semih Sancar Caddesi’nin bir kısmı trafiğe kapatılacak 

Girne’de, Semih Sancar Caddesi’nde Cumartesi ve Pazar günü 08:30-18.00 saatleri arasında asfalt çalışması yapılacak. Çalışmalar kapsamında, Yeni Liman Çemberi ile Beylerbeyi (Bellapais) Trafik Işıkları arasında olan güzergahta asfalt kemirme ve asfalt serimi işlemi gerçekleştirilecek. Çalışmalar süresince çalışma yapılacak güzergah kısmen trafiğe kapalı olacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önemle duyurulur.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Share Button

Girne Belediyesinden duyurulur

Karaoğlanoğlu, Karaoğlanoğlu S Bölgesi Zeytinlik alt ve üst bölgelerini besleyen su kuyusunda meydana gelen arızadan dolayı adı geçen bölgelere düzenli olarak su verilememektedir. Arızanın giderilmesi için çalışmalar sürmektedir. Söz konusu bölgelere verilen suyun normale dönmesi 2 gün alacaktır. Suyu dikkatli kullanmanız önemle rica olunur.

Share Button

Ebeveyn Destek Programı hk.

Ebeveyn Destek Programı bugun 19.00’da Anafartalar Lisesi’nde Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel’in “Çocuk ve ergenlerde riskli davranışlar” konulu sunumuyla devam edecek. Tüm ebeveynleri ve ilgilenenleri bekliyoruz.

Share Button

Dr Salih Miroğlu Caddesi trafiğe kapatılacak

Girne’de, Dr Salih Miroğlu Caddesi’nde (Zeytinlik yolu) Nusmar Kavşağı ile Levent Apartmanları arasındaki kısımda yarın 08:30-16.00 saatleri arasında asfalt çalışması yapılacak. Çalışmalar süresince bölge kısmen trafiğe kapalı olacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önemle duyurulur.

Share Button

Önemli duyuru

Türkiye’den su temini projesi kapsamında Girne’de İskenderun Caddesinden geçen (Yeni Liman bölgesi) ana isale hattında oluşan teknik bir arızadan dolayı kente düzenli olarak su verilmesinde sıkıntı yaşanmaktadır.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Su İşleri Dairesi tarafından yapılan açıklamaya göre; ilgili firma tarafından yapılacak Çalışmaların seyrine göre arızanın giderilmesi 4-5 gün sürebilir. Çalışmalar nedeniyle birçok noktaya 3 günde bir su verilecektir.

Çalışmalar tamamlana dek Kentin her noktasına su verilebilmesi için vatandaşların suyu tasarruflu kullanmaları gerekmektedir.
Girne Belediyesi konuyla ilgili hergün halka açıklama yapacaktır. Su konusuyla ilgili 0533 854 20 54 ve 0542 882 11 18 numaralı telefonlardan detaylı bilgi alınabilir.
Halkımıza saygı ile duyurulur.

Share Button

Uğur Mumcu Bulvarı’nda trafik denetimli verilecek

Girne’ye bağlı Karakum’daki Uğur Mumcu Bulvarı’nda bugün (05 Temmuz 2017) 21:00-05:00 saatleri arasında Çağra LTD önüne yapılan çember ve etrafında asfalt çalışması yapılacak.
Çalışmalar süresince bölgenin denetimli bir şekilde trafiğe kapalı olacağından dolayı sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları ayrıca alternatif yolları kullanması önemle duyurulur. Sürücüler, alternatif yol olarak Ali Çoban diye bilinen Kasap dükkanı ile Hasan Cafer İlkokulu ve Altınkaya Otel arasındaki yolu kullanabilir.

Share Button

Uğur Mumcu Bulvarı’nda trafik denetimli verilecek

Girne’ye bağlı Karakum’daki Uğur Mumcu Bulvarı’nda bugün (4 Temmuz 2017) 21:00-05:00 saatleri arasında Çağra LTD önüne yapılan çember ve etrafında asfalt çalışması yapılacak.
Çalışmalar süresince bölgenin denetimli bir şekilde trafiğe kapalı olacağından dolayı sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları ayrıca alternatif yolları kullanması önemle duyurulur. Sürücüler, alternatif yol olarak Ali Çoban diye bilinen Kasap dükkanı ile Hasan Cafer İlkokulu ve Altınkaya Otel arasındaki yolu kullanabilir.

Share Button

GİRNE BELEDİYESİ BAYRAMA HAZIR

Girne Belediyesi yaptığı düzenleme doğrultusunda hafta sonu ve bayram tatili süresince hizmetlerini aralıksız sürdürecek. Hafta sonu ve bayram tatili süresince Girnelilere aksatmadan hizmet verebilmek için bir takım tedbirler alındı.

Bayramın birinci günü dahil, çarşı merkezi, Kordonboyu ve otellerin çöplerini toplayacak olan belediye, rutin programına uygun olarak temizlik hizmetleri verecek.

Bayram öncesinde zabıta (kolluk) ve sağlık şubesi ise, kentteki işyerleri ile restoranların denetimini yapıp, ayrıca izinsiz seyyar satıcıları kontrol edecek.

Bayramda defin hizmeti verebilmek için de tedbirlerini alan Belediye, mezarlıkları bakımdan geçirerek bayram ziyaretleri için hazır hale getirdi.

VATANDAŞLARIMIZ GİRNE BELEDİYESİ’Nİ HAFTA SONU VE BAYRAM TATİLİ SÜRESİNCE ACİL DURUMLARDA AŞAĞIDA BELİRTİLEN TELEFON NUMARALARINDAN ARAYABİLİRLER.

BAYINDIRLIK, İMAR VE SAĞLIK İŞLERİ 0533 854 20 54

TEMİZLİK İŞLERİ 0533 860 59 73 / 0548 882 31 20

SU İŞLERİ 0542 882 11 18 / 0542 877 79 35

KANALİZASYON İŞLERİ 0533 870 20 16

CENAZE VE DEFİN İŞLERİ 0533 840 52 20

ZABITA (KOLLUK) HİZMETLERİ 0548 882 21 20 / 0533 836 88 17

Girne Belediyesi, Tüm Halkımızın ve Girnelilerin Ramazan Bayramını kutlar, Sağlık ve Esenlikler diler…

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Share Button

ÖNEMLİ DUYURU

Girne kentinin doğusunda trafiğin güvenli ve akıcı bir şekilde ilerlemesi için Uğur Mumcu Bulvarı’nda yürütülen çalışmalar çerçevesinde 19 Haziran 2017 Pazartesi saat 16:30’da Karakum Lemar ve Kasap Ali Çoban arasındaki yol asfalt dökümü nedeniyle trafiğe kapatılıyor. Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bu güzergahı kullanan sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uyması ve alternatif yolları kullanması çağrısında bulunuldu.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Share Button

Semih Sancar Caddesi trafiğe kapatılacak

Girne’de, Semih Sancar Caddesi’nde yarın ve Pazar günü 09:00-21:00 saatleri arasında asfalt çalışması yapılacak. Girne Belediyesi tarafından yürütülecek çalışmalar kapsamında, Doğanköy Çemberi ile Beylerbeyi trafik ışıkları arasında olan güzergahta yarın asfalt öncesi hazırlık ve kemirme, Pazar günü ise asfalt serimi işlemi gerçekleştirilecek. Çalışmalar süresince bölge trafiğe kapalı olacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önemle duyurulur.

Share Button