GÜNGÖRDÜ, 19 MAYIS TÜRK MAARİF KOLEJİ VE ALMAN ÖĞRENCİ GRUBUNU KABUL ETTİ

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 19 Mayıs Türk Maarif Koleji’nin kardeş okulu olan Almanya’dan Asbach Konrard okulunun öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan heyeti kabul etti. Kabulde konuşan 19 Mayıs Türk Maarif Koleji Müdür Raif Asfaroğlu, Güngördü’ye her zaman okullarına sağladığı maddi ve manevi destek için teşekkür etti.
Alman öğrenci kafilesine gezisi sırasında eşlik eden 19 Mayıs Türk Maarif Kolej Almanca öğretmeni Hüseyin Tüccar, Güngördü’ye, Eğitim Kültür Projesi kapsamında 2004 yılından itibaren iki okul öğrencilerinin karşılıklı olarak gerçekleştirdikleri ziyaretler hakkında bilgi verdi. Öğrenciler Güngördü’ye kabulu için teşekkür ederek çiçek takdim etti.

TÜCCAR: “BU ETKİNLİĞİN DÜNYA BARIŞINA KATKISI VARDIR”

Hüseyin Tüccar, bu etkinliğin amacının öğrencilerin öğrendikleri Almanca dilini pekiştirmeleri, dostluklar geliştirmemeleri ve Kıbrıs Türk Kültürünü ve kimliğini Avrupa’ya taşıyıp aynı şekilde, Avrupa kültürünü yakından görüp, tecrübesine varmaları olduğunu belirtti. Bu organizasyonun dünya barışına da katkısı olduğunu söyleyen Tüccar, iki okul arasındaki bu ziyaretlerin 15 yıldan buyana devam ettiğinin altını çizdi.

GÜNGÖRDÜ: BİRBİRİNİZİ SEVİN, İNSANI SEVIN, DOĞAYI, HAYVANLARI SEVİN

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Alman öğrencileri Girne’de misafir etmekten dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, 19 Maarif Koleji’nin ülkenin en başarılı okullarından olduğunu söyledi. Güngördü, okul idaresini böylesi önemli bir etkinlik organize ettikleri için kutladı. Bu tür kültür alışverişinin önemine dikkat çeken Güngördü, “Sizden tek isteğimiz birbirinizi sevmeniz, insanı sevmeniz, doğayı sevmeniz, hayvanları sevmenizdir.” diye konuştu.
Bu tür organizasyonların dünya barışına katkı sağladığını, gençlerin de bu hoşgörü ve sevgi kültürüyle dünya barışına katkı sağlayacağına inancını belitti.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Share Button

Turkcell Girne Yarı Maratonu yapıldı

Turkcell Girne Yarı Maratonu yapıldı

Girne Kordonboyu’nda başlayıp biten maratona binlerce kişi katıldı

Girne Belediyesi ve KKTC Atletizm Federasyonu işbirliğinde “Yardıma koşuyoruz” sloganıyla düzenlenen “Turkcell Girne Yarı Maratonu” bugün gerçekleşti. Geliri  SOS Çocuk Köyü Derneği, Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi ve Akan Gürkan Eğitim Vakfı’na bağışlanacak olan maraton “21, 7 ve 3 kilometre” olmak üzere erkek ve kadın kategorilerinde yapıldı. Binlerce kişinin yer aldığı maratonda Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, milletvekilleri, sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlar katıldı.

 

Güngördü: Girne’de karnaval havası yaşandı

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Girne Yarı Maratonu ile Girne’de sadece bir yarış değil şenlik ve karnaval havası yaşandığını belirterek, etkinliğe katkı koyan herkese teşekkür etti. Nidai Güngördü, anlamlı etkinlikle birlikte SOS Çocuk Köyü Derneği, Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi ve Akan Gürkan Eğitim Vakfı yararına koşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Maden: Maratonu uluslararası seviyeye taşımayı başardık

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden, geçtiğimiz yıl gibi bu yıl da Girne Maratonu’nda sponsor olarak yer almaktan mutlu olduklarını söyledi. Harun Maden, bu yıl ikincisi gerçekleşen maratonu uluslararası seviyeye taşımayı başardıklarına dikkat çekti. Harun Maden, “Etkinliğimizin her geçen yıl daha da zenginleşerek devam edeceğine inanıyorum. Maratona katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

Share Button

Mehmet Nur Ateş törenle uğurlandı

Hayatını kaybeden Girne Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Nur Ateş için Girne Belediyesi’nde tören düzenlendi.

Bir süredir tedavi gören ve geçen gün hayatını kaybeden Girne Belediyesi Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Meclis Üyesi Mehmet Nur Ateş Girne Belediyesi’nde tören düzenlendi. Törene YDP milletvekilleri Prof. Dr. Erhan Arıklı, Bertan Zaroğlu, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Girne Belediyesi meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Törende Bertan Zaroğlu ve Nidai Güngördü birer konuşma yaptı. Törenin ardından Mehmet Nur Ateş’in cenazesi Ozanköy Camiinde kılınan namazın ardından Ozanköy Mezarlığına defnedildi.

Güngördü: Uyum içinde çalıştık
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Girne Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Nur Ateş’i zamansız kaybetmenin derin üzüntüsü içinde olduğunu söyledi. Nidai Güngördü, kısa bir süre birlikte uyum içerisinde çalışma fırsatı yakaladığı Mehmet Nur Ateş’in herkes tarafından sevilen, saygılı, alçak gönüllü ve çalışkan biri olduğunu belirtti. Güngördü, merhuma Allahtan rahmet, yaslı ailesine ve sevenlerine, başsağlığı diledi.

Zaroğlu: Aramızdan erken ayrıldı
YDP milletvekili Bertan Zaroğlu ise Mehmet Nur Ateş’in herkes tarafından sevilen biri olduğuna dikkat çekerek, aramızdan erken ayrıldığını vurguladı. Bertan Zaroğlu, merhuma Allahtan rahmet, yaslı ailesine ve sevenlerine, belediye meclisi ve belediye çalışanlarına başsağlığı diledi.

Share Button

Otizm eksiklik değil, farklılıktır.

56140477_2717029034993323_1190484154706296832_nBirleşmiş Milletler 2 Nisan tarihini otizmin hızlı artışı karşısında kamuoyunun dikkatini çekmek ve farklılıkları birlikte fark etmemiz için Dünya Otizm Günü olarak ilan etmiştir.

Hepinizi toplum olarak bu farkındalığın bilincinde olmaya davet ediyor, Dünya Otizm Farkındalık Gününü kutluyorum

Share Button

Mehmet Nur Ateş için tören düzenlenecek

55822269_2715717195124507_7022282197658763264_oHayatını kaybeden Girne Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Nur Ateş için yarın Girne Belediyesi’nde tören düzenlenecek.

Bir süredir tedavi gören ve bugün hayatını kaybeden Yeniden Doğuş Partisi Girne Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Nur Ateş için 2 Nisan Salı günü saat 11:30’da Girne Belediyesi’nde tören düzenlenecek. Törenin ardından Mehmet Nur Ateş’in cenazesi öğlen namazına müteakiben Ozanköy Camiinde kılınacak namazın ardından Ozanköy Mezarlığına defnedilecek.

Güngördü: Saygılı, alçak gönüllü ve çalışkan biriydi
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Girne Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Nur Ateş’i zamansız kaybetmenin derin üzüntüsü içinde olduğunu söyledi. Başkan Güngördü, kısa bir süre birlikte çalışma fırsatı yakaladığı Mehmet Nur Ateş’in herkes tarafından sevilen, saygılı, alçak gönüllü ve çalışkan biri olduğunu belirterek, merhuma Allahtan rahmet, yaslı ailesine sabır ve sevenlerine, şahsı, belediye meclisi, belediye çalışanları ve Girneliler adına başsağlığı diledi.

Share Button

Mobilya alımı ve kurulumu için sözleşme imzalandı

Girne Belediyesi Yeni Hizmet Binası’ndaki mobilya alımı ve kurulumu işleri, 105 takvim gününde tamamlanacak

Girne Belediyesi Yeni Hizmet Binası mobilya alımı ve kurulumu işleriyle ilgili ihale sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeye, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ile ihaleyi alan Ciddi Mutfak Ltd Direktörü Amber Ciddi Arabacı imza koydu. Yeni Hizmet Binası’ndaki mobilya işleri, 105 takvim gününde tamamlanacak, KDV hariç 615 bin 906 TL’ye mal olacak.

 

Güngördü: Hayırlı olsun

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada belediye ihale komisyonu ve belediye meclisinin aldığı karar doğrultusunda ihaleyi Ciddi Mutfak Ltd’in kazandığını belirtti. Nidai Güngördü, 105 takvim gününde tamamlanacak mobilya işleriyle ilgili çalışmalara atılan imzayla başlayacak olan şirkete hayırlı olmasını diledi.

 

Arabacı: Belediyeye iş yapmak bizi onurlandırıyor

Ciddi Mutfak Ltd Direktörü Amber Ciddi Arabacı ise konuşmasında, “Girne Belediyesi Yeni Hizmet Binası Mobilya alımı ile ilgili ihale sonucunun bizden taraf sonuçlanmasından dolayı mutluyuz. Girne Belediyesi başkan ve üyelerine,  sağladıkları sağlıklı İhale süreci için çok teşekkür ederiz. Biz bilindiği gibi firma olarak Girne’nin ilk dülger esnaflarındanız. Kendi bölgemize bu anlamda hizmet vermek bizi ayrıca onurlandırmaktadır. Girnelilere yeni hizmet binasının hayırlı olmasını dilerim”dedi.

Share Button

Karagöz Gizli Hazine Gölge Oyunu 100’ncü oyununu sergiledi

Girne Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Çocuk Tiyatrosu Festivali kapsamında Kıbrıs Vakıflar İdaresi ve Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’nın desteğiyle Karagöz Gizli Hazine Gölge Oyunu Girne Bölgesindeki çocuklarla buluştu. Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda 22 Marttan beri devam eden oyunlarda Doğa Koleji, Şht Hasan Cafer İlkokulu, Karakum Anaokulu, Osman Türkay Anaokulu, Beylerbeyi Anaokulu, Girne Maarif Anaokulu ve Girne Özel Eğitim Merkezi Karagöz ile Gizli Hazine’yi aradı. Tiyatro Sanatçısı İzel Seylani’nin yazıp oynattığı Karagöz Gizli Hazine oyunu 100. temsilini Girne 23 Nisan İlkokulu öğrencilerine sundu.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, konuyla ilgili yaptığı konuşmada KKTC’de, ilk kez çocuklar için tiyatro festivali düzenleyen kurum olmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını ifade etti. Nidai Güngördü, belediyenin görevleri arasında, kent sakinlerine beledi hizmetleri sunmak yanında, kültür ve sanatla buluşturmak olduğuna dikkat çekti. Başkan Güngördü, çocukların akademik eğitimleri yanında, kültür-sanat faaliyetleriyle iç içe büyümelerinin, eğitimleri ve gelecek yaşamları açısından büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.

Share Button

Güngördü, HP’den bir heyetle görüştü

Halkın Partisi’nden bir heyet Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’yü ziyaret ederek, Turkcell Girne Yarı Maratonu’na kayıt yaptırdı

Halkın Partisi (HP) Girne milletvekilleri Erek Çağatay ve Jale Refik Rogers, Girne Belediyesi meclis üyeleri Derya Hoca ve Burak Güler ile Girne ilçe yönetimi, Girne Belediyesi’ni ziyaret ederek, 14 Nisan 2019’da yapılacak Turkcell Girne Yarı Maratonu’na kayıt yaptırdı.

Güngördü, hükümetten beklentilerini anlattı
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ziyarette yaptığı konuşmada, HP’den bir heyeti belediyede görmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, kent ve yerel yönetimler konusunda bilgi alışıverişinde bulundu. Nidai Güngördü, Belediyeyeler Değişiklik Yasası ve Belediye Reformu hakkında görüşlerini belirterek,hükümetten beklentilerini anlattı. Güngördü ayrıca bu yıl “Yardıma Koşuyoruz” sloganıyla gerçekleşecek Turkcell Girne Yarı Maratondan elde edilecek gelirin SOS Çocuk Köyü Derneği, 18 Yaşüstü Engelliler Rehabilitasyon Merkezi ve Akan Gürkan Eğitim Vakfına bağışlanacağını kaydetti.

İçişleri Bakanlığı çalışmaları sürdürüyor
Girne milletvekilleri Erek Çağatay ve Jale Refik Rogers ise Belediyeyeler Değişiklik Yasası ve Belediye Reformu hakkında uzmanlardan görüşlerin alındığını belirterek, İçişleri Bakanlığı’nın çalışmaları titizlikle sürdürdüğünü söyledi ve herkesi Turkcell Girne Yarı Maratonu’na katılmaya davet etti.

Share Button

Güngördü: Tiyatro en etkin sanat dallarından biridir

 

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Nidai Güngördü mesajında sanatın, insanlığa barış, hoşgörü, birlik, dayanışma, sevgi ve saygıyı en estetik şekilde aşılayan yol olduğunu söyledi. Güngördü, kültürel gelişmeyi sağlayan en önemli sanat dallarından biri olan tiyatronun sanatsal oluşumu en etkin biçimde topluma aktaran araç olduğunu belirtti.

Güngördü, göreve geldikten sonra Girne Belediyesi Kültür Merkezi’ni restore ederek kente 130 kişilik Girne Belediyesi Oda Tiyatrosunu kazandırdıklarına dikkat çekti ve 400 kişilik Girne Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nin yapımıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

KKTC’de ilk kez çocuklar için tiyatro festivali düzenleyen kurum olmaktan gurur duyduklarını  ifade eden Güngördü, Girne Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinikleri kapsamında yıl boyunca Girne Amfi Tiyatro, Girne Oda Tiyatrosu ve birçok salonda yerli ve yabancı tiyatro oyunlarının tiyatro severlerle buluşturulduğunu kaydetti.

Girne Belediyesi bünyesindeki GİBETSU’nun ülkemizde ve yurtdışında tiyatro oyunlarını sahneye koyduğunu dile getiren Güngördü, tiyatronun gelişmesinde ve sevdirilmesinde büyük emeği olan, tiyatronun kitlelere sunulmasında ön planda ve arka planda yer alan tüm emekçilerin ve tiyatro severlerin bu anlamlı gününü kutladı.

 

Share Button

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve belediye meclis üyeleri 14 Nisan Pazar günü herkesi maratona katılmaya ve yardıma koşmaya davet etti.

Girne Belediyesi Meclis Üyeleri, Girne Ramadan Cemil Meydanında bulunan kayıt noktasında Turkcell Girne Yarı Maratona kayıt yaptırdı.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve belediye meclis üyeleri 14 Nisan Pazar günü herkesi maratona katılmaya ve yardıma koşmaya davet etti.

 

Share Button