KARAOĞLANOĞLU BELEDİYE PLAJI YARIN HİZMETE AÇILIYOR

20368935_1899466353416266_7254684121135225523_o 19264616_1899467456749489_8799709726779026998_o 20280608_1899467736749461_3604415203776336328_o 20368966_1899466430082925_769781391792483309_o 20280670_1899466320082936_7966892039590824508_oGirne Belediyesi, ikinci halk plajı Karaoğlanoğlu Belediye Plajı’nı (eski Antis) yarın (28 Temmuz 2017 Cuma) Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün de katılacağı bir törenle saat 18:00’de hizmete açıyor.

Girne Belediyesi, ikinci halk plajı Karaoğlanoğlu Belediye Plajı’nı (eski Antis) yarın (28 Temmuz 2017 Cuma) Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün de katılacağı bir törenle hizmete açıyor. Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, saat 18.00’de gerçekleştirilecek açılış törenine tüm halk davet edildi.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, belediyenin görevlerinden bir tanesi de halkın denize ulaşımını sağlamak olduğunu ifade ederek, Kervansaray Halk Plajı’na ilave yeni bir halk plajını hizmete koymaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
Güngördü, Belediyeye ait yaklaşık 23 yıldır atıl durumda olan alanda, uyuşturucu bağımlılarının mesken tuttuğu eski binanın 2016 yılının başlarında yıkıldığını, gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra modern bir halk plajının hazırlıklarını tamamladıklarını ifade etti.
Güngördü, su sporlarıyla uğraşanların uğrak yeri olacak plajda, deniz içerisinde deniz mühendislerinin projelendirilmesiyle kayalardan bir mendirek inşa edildiğini de ifade ederek, bu mendireğin aynı zamanda plajın kum toplamasını da sağlayacağını kaydetti. Güngördü, yarın gerçekleşecek halk plajının açılışına herkesi davet etti.

Engellilere uygun plaj

Engelli vatandaşların da kolayca denize erişimini sağlayacak her türlü altyapının hazırlandığı plajda, 24 saat gece bekçisi ve kamera destekli güvenlik yer alacak. 25 metrekarelik kafeteryası, 125 metrekarelik üzeri gölgelikli teras, güneşlenmek için çim alanı, 75 araçlık engellilere de uygun otoparkı, duş, tuvalet ve soyunma kabinleri, 50 metrelik yeni imal edilen mendirek ve yaklaşık 100 metre uzunluğunda kum plajı bulunan Karaoğlanoğlu Belediye Plajı yaz aylarında halkın hizmetinde olacak.
GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Share Button

Kamusal alan işgalleri gideriliyor

Zeytinli Sokak’ta bir eve ait duvarın geri çekilmesiyle genişletilen bölgede kaldırım yapılmasının ardından yol asfaltlandı.

Girne Belediyesi kamusal alan işgallerini ortadan kaldırmak için çalışma başlattı. Doğanköy girişindeki Zeytinli Sokakta bir eve ait duvarın geri çekilmesiyle genişletilen bölgede kaldırım yapılmasının ardından yol asfaltlandı. Zeytinli Sokak’ta daha önce yağmur suyu drenaj hattı döşenmişti.

 

Güngördü: Yayalar ve araçlar rahat hareket edecek

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada sürekli büyüyerek gelişen bölgede mevcut yolun yetersiz olduğunu belirterek, ev duvarı kamusal alanda olan ev sahibinin duyarlı davranmasıyla, duvarın geriye çekildiğini söyledi. Nidai Güngördü, yolun genişletilmesi ve bölgeye kaldırım yapılmasıyla birlikte yayalar ile araçların trafikte daha rahat hareket edeceğini ifade etti.

Share Button

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Kervansaray Halk Plajında geçen gün bir basın mensubu ve görevliler arasında meydana gelen olay hakkında açıklamada bulundu.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Kervansaray Halk Plajında geçen gün bir basın mensubu ve görevliler arasında meydana gelen olay hakkında açıklamada bulundu.

Nidai Güngördü açıklamasında şöyle konuştu:

Belediyemiz tarafından işletilen Kervansaray Halk Plajında geçen gün meydana gelen tartışma olayı bizi derinden üzmüştür. Olaya karışan geçici personel görevinden uzaklaştırılmış ve konuyla ilgili belediye tarafından soruşturma başlatılmıştır. 
Yaşanan istenmeyen olayla ilgili olarak verilen rahatsızlık nedeniyle halkımızdan ve
olaydan etkilenen basın mensubu dostlarımızdan samimiyetle özür dileriz.

Share Button

İmar Planı 28 yıl sonra hayata geçiriliyor

20265097_1897198826976352_2014743984017245934_n

Share Button

Girne Belediyesi’nden şampiyon Ozanköy’e büyük katkı

Girne Belediyesi, futbolda K-Pet Birinci Lig Şampiyonluk Kupası’nı kazanan Ozanköy Spor Kulübüne 36 bin TL bağışta bulundu.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 2016-2017 futbol sezonunda K-Pet Birinci Lig Şampiyonluk Kupası’nı kazanarak Süper Lige yükselen Ozanköy Spor Kulübü Başkanı Ali Piro ve teknik direktör Seran Kaşif’i kabul etti. 
Nidai Güngördü kabulde yaptığı konuşmada, Girne Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Ozanköy’ün gösterdiği başarının kendilerini onurlandırdığını belirterek, Girne Belediyesi meclis üyelerinin aldığı bir kararla kulübe 36 bin TL katkıda bulunmayı kararlaştırdıklarını ifade etti. Ozanköy Spor Kulübü Başkanı Ali Piro ise Girne Belediyesi’nin her zaman kendilerine yardımcı olduğunu belirterek, yapılan katkıdan dolayı Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ile meclis üyelerine teşekkürlerini sundu. Konuşmaların ardından başkan Güngördü, 36 bin TL tutarındaki çeki Ali Piro’ya takdim etti.

Share Button

Edremit’teki köprüler genişletilerek üzeri asfaltlandı

Girne Belediyesi ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı Girne Kaymakamlığı tarafından yürütülen köprü genişletme ve su ishale hattı yenileme çalışmaları tamamlandı.

Girne Belediyesi, sağanak yağışların ardından Edremit’te yaşanan sıkıntıların çözülmesi için İçişleri Bakanlığı’n bağlu Girne Kaymakamlığı işbirliğinde başlattığı çalışmaları tamamladı. Dereden gelen suyun, köprünün altında rahat geçmesi için yapılan çalışmaların ardından Edremit’teki yağışlardan ötürü hasar gören köprüler genişletilerek üzeri asfaltlandı. Bölgede ayrıca su isale hattı yenilendi.

GÜNGÖRDÜ: “SU DAHA RAHAT AKACAK”
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili açıklamada, Edremitteki köprülerin kışın yağmurdan hasar gördüğünü belirterek, Girne Kaymakamı Mustafa Erişmen ile birlikte bölgede yaptıkları incelemenin ardından çalışmalara başladıklarını söyledi. Nidai Güngördü,
sağanak yağışların ardından Karmi ve Edremit bölgelerinden gelen suyun rahat akışının sağlanması için bölgedeki mevcut köprülerin genişletilerek altından geçen suyun artışının artırıldığını ifade etti. Yapılan çalışmalar sayesinde bu güzergahı kullanan araçların geçişine kolaylık sağlanacağını dile getiren Güngördü, köprülere yeni korkuluk yerleştirileceğini aktardı. Güngördü, Kaymakamlık ve Belediyenin çalışmalar için yaklaşık 110 bin TL harcadığını kaydetti. Güngördü, S Bölgesi ile Edremit köy girişi arasındaki bölgede ise kaldırım çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

Share Button

Kanatsız Güvercinler beğeni topladı

 

Girne Amfi Tiya

tro, Tiyatro AŞHK tarafından sahnelenen Kanatsız Güvercinler isimli tiyatro oyununa ev sahipliği yaptı.

Girne Belediyesi’nin bu yıl, “Aydınlık bir gelecek için sanat” sloganıyla gerçekleştirdiği 7’inci Girne Kültür Sanat Günleri, Tiyatro AŞHK tarafından sahnelenen “Kanatsız Güvercinler” isimli tiyatro oyunuyla devam etti. Kıbrıslı sanatçı Hüseyin Köroğlu’nun oynayıp yönettiği oyunu, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Serdarlı Belediye Başkanı Salih Bayraktar ve vatandaşlar izledi. Yaz boyunca sürecek 7’inci Girne Kültür Sanat Günleri’nin bir sonraki etkinliğinde ise Türk pop müziğinin sevilen sanatçılarından İrem Derici, 8 Ağustos 2017 Salı akşamı Girne Amfi Tiyatro’da sahne alacak.

Güngördü: Sanata büyük önem veriyoruz
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü etkinlikte yaptığı konuşmada, sanata ilgi gösterilen ülkelerde yaşayan insanların çatışmadan uzak durduğuna dikkat çekerek, birbirlerine karşı saygılı olduklarına vurgu yaptı. Nidai Güngördü, bu nedenle sanata büyük önem verdiklerini belirterek, bu yılki etkinlikler için “Aydınlık bir gelecek için sanat” sloganını belirlediklerini ifade etti. Güngördü konuşmasının sonunda belediye meclisi adına Tiyatro AŞHK Sanat Yönetmeni Hüseyin Köroğlu ve ekibine teşekkürlerini sundu. Güngördü, etkinliğin Korman Construction LTD sponsorluğunda gerçekleştirildiğini kaydetti.

Köroğlu: Tiyatroya katkı koyanları saygıyla anıyoruz
Hüseyin Köroğlu ise kültürel ve sanatsal etkinliklerin önemine vurgu yaparak, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye teşekkürlerini sundu. Köroğlu ayrıca yaşamını yitiren sanatçı Tomris İncer, Pınarlı köyü Muhtarı Halil Öztürk Kemaloğulları ve TV programcısı Hakan Çakmak’ı saygıyla andı. Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ile Hüseyin Köroğlu birbirlerine karşılıklı plaket takdim etti. Gecede ayrıca sanatçı Osman Alkaş, Girne Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Derman Atik ve Cenk Gürçağ adına kızı Cemile Gürçağ oyunun gerçekleşmesi için yaptıkları katkılardan dolayı plaket aldı.

Share Button

Girne Belediyesi’nden Türk Ocağı’na anlamlı katkı

Girne Belediyesi, futbolda Kıbrıs Kupasını kazanan Türk Ocağı Limasol Spor Kulübü’ne 40 bin TL bağışta bulundu.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, futbolda Kıbrıs Kupasını kazanan Türk Ocağı Limasol Spor Kulübü (TOL) yöneticilerini kabul etti. Nidai Güngördü, Girne Belediyesi sınırları içerisinde yer alan TOL’un gösterdiği başarının kendilerini onurlandırdığını belirterek, Girne Belediyesi meclis üyelerinin aldığı bir kararla kulübe 40 bin TL katkıda bulunmayı kararlaştırdıklarını ifade etti. TOL Başkanı Fahri Altınör ise Girne Belediyesi’nin her zaman kendilerine yardımcı olduğunu belirterek, yapılan katkıdan dolayı Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ile meclis üyelerine teşekkürlerini sundu. Konuşmaların ardından başkan Güngördü, 40 bin TL tutarındaki çeki Fahri Altınör’e takdim etti.

Share Button

GİRNE BELEDİYESİ KARAOĞLANOĞLU’NDA DEREDE ISLAH VE TEMİZLİK ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ

Girne Belediyesi, Karaoğlanoğlu’nda köy merkezinin kuzeyinde yer alan ve kış aylarında taşması sonucu su baskınlarına neden olan derede, ıslah ve temizlik çalışmaları gerçekleştirdi.

Girne Belediyesi, dere ıslah ve temizlik çalışmalarına Karaoğlanoğlu’nda devam etti. 
Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, yıllardır temizlenmeyen ve aşırı yağmurlarda tıkanarak su baskınlarına neden olan Karaoğlanoğlu’nda köy merkezinin kuzeyindeki deredeki çalışmalar geçtiğimiz günlerde tamamlandı.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, dere yatağında kendiliğinden yetişen yabani otlar ile yaşanan çevre sorunlarının çözülmesi için dere alanındaki çöplerin ve diğer malzemelerin temizleme çalışmalarını gerçekleştirdiklerini ifade etti. Bölge sakinlerinin, yaz aylarında sinek ve haşerelerden şikayetçi olduğunu, kış aylarında ise derenin taşması sonucu ciddi su baskınlarından bölge sakinlerinin mağdur olduğunu belirten Güngördü, bu sorunları en asgariye indirmek adına bu çalışmayı gerçekleştirdiklerini kaydetti.
Bölge halkı memnun
Karaoğlanoğlu Muhtarı Hüdaverdi Tutku da, bölge halkı olarak Girne Belediyesi’nden derenin temizlenmesi konusunda talepleri olduğunu ve bu taleplerinin yerine getirilmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Tutku, “Derelerin ıslah ve temizliğinden Kaymakamlık sorumludur. Ancak belediye başkanımız bu konuda irade koyarak ricamızı geri çevirmedi ve bu derenin temizliği konusunda ciddi bir adım attı. Girne Belediye Başkanı ve çalışanlarına teşekkür ederiz” dedi.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Share Button

“BAKMAK VE GÖRMEK ARASINDA” FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Girne Belediyesi Fotoğraf Atölyesi’nin, “Bakmak ve Görmek Arasında…” isimli fotoğraf sergisi 12 Temmuz 2017 Çarşamba günü Leymosun Kültür Evi’nde Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü tarafından açıldı.
Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, Duygu Göze Ergöknil eğitmenliğinde 2 yıl boyunca gerçekleştirilen çalışmalar sonunda, Berk Kalfaoğlu, Berin Gümüşmaden, Cüneyt Ekin, Hediye Berkin, Saadet Taşgın’ın fotoğraflarının yer alacağı sergi 14 Temmuz Cuma günü mesai bitimine kadar gezilebilecek. Belediyesi Fotoğraf atölyesi eğitmeni Duygu Göze Ergöknil açılışta yaptığı konuşmada, “ Bakmak ve Görmek arasında” adlı serginin, Girne Belediyesi Fotoğraf Atölyesinde, bir grup öğrenciyle 2 yıldır yürütükleri çalışmanın ürünü olduğunu kaydetti. Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü de, sanat dalları içinde fotoğrafın ayrı bir yeri ve değeri olduğunu belirterek, çeşitli kültürel sanatsal atölyelerin yanında 2 yıl önce fotoğraf atölyesini de bünyelerine eklediklerini belirtti. Güngördü, eğitmen Duygu Göze Ergöknil ve katılımcılara teşekkür etti. Girne’nin büyük bir kent olduğunu belirten Güngördü, fotoğraf atölyesinin gelecek yıl daha geniş bir yelpazede daha fazla katılımla ve farklı yaş gruplarına göre organize ederek faaliyetlerini yürütmesi için çalışma yapacaklarını kaydetti. Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirilerek, sergide fotoğrafları yer alan katılımcılara katlım belgeleri verildi.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.
Share Button