Girne Belediyesi Hizmet Binası bir yıl içinde tamamlanacak

Girne Belediyesi Hizmet Binası, Kültür Merkezi ve Rekreasyon Düzenleme İkinci Etap

Projesi 16,643,320.00 TL’ye mal olacak.

Girne Belediyesi Hizmet Binası, Kültür Merkezi ve Rekreasyon Düzenleme İkinci Etap

Projesiyle ilgili bugün imza töreni gerçekleşti. İhale sözleşmesine Girne Belediye Başkanı

Nidai Güngördü ve Korman Construction Limited Direktörü Fuat Kutlu imza koydu. Proje;

karkas işleri biten hizmet binasının hizmet vermeye hazır bir şekilde tüm işlerinin

tamamlanmasını ve karkas işleri tamamlanan kültür merkezinin ise dış cephe işlerinin

yapılmasını kapsıyor. Girne Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla hayata geçirilecek ve 365 gün

içinde tamamlanması hedeflenen proje, 16,643,320.00 TL’ye mal olacak. TC Lefkoşa

Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi, Girne Kültür Merkezi Çok Amaçlı

Salonu için 2 milyon TL katkıda bulunacak.

Güngördü: En pahalı proje

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada kente hizmet binası

yanında bir yaşam alanı kazandıracaklarına dikkat çekti. Nidai Güngördü, projenin sadece

hizmet binası olarak düşünülmediğine işaret ederek, içerisinde yeşil alan ile birlikte tasarlanan

projenin; otopark, yürüyüş yolları, dinlenme alanları ve kentin yaya yolu bağlantısı dikkate

alınarak planlandığını dile getirdi. Güngördü, belediye tarafından karşılanacak projenin son

yıllarda kamu tarafından yapılan en pahalı proje olduğuna vurgu yaptı.

Share Button

KORDONBOYU’NDAKİ RESTORANLAR GECE BASKINIYLA DENETLENDİ

Girne Belediyesi Sağlık Şubesi Ekibi, Girne’nin gözde yerlerinden Kordonboyu’nda restoranlara baskın düzenleyerek gece denetimlerinde bulundu. 13 restoran denetlenirken, 4’üne toplam 552 TL para cezası kesildi. Bir lahmacun salonu mühürlenirken, bir börek imalathanesi ve restoranın faaliyetleri durduruldu.

Girne Belediyesi Sağlık Şubesi Ekibi, Girne’nin gözde yerlerinden Kordonboyu’nda restoranlara baskın düzenleyerek gece denetimlerinde bulundu.
Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, denetimler esnasında mutfakların genel hijyen altyapısı, ekipmanların uygunluğu, havalandırma, temizlik ve genel hijyen uygulamaları, çalışanların kişisel hijyenleri ve yemek üretimleri sırasında teknik kuralların uygulanıp uygulanmadığı kontrol edildi.
Sağlık Şubesi Ekibi, işletmelerde tespit ettikleri uygunsuzlukları rapor ederek bazı işletme sahiplerine para cezası uyguladı. Denetimler esnasında 13 restoran kontrol edilirken, 4 tane işletmeye toplam 552 TL para cezası kesildi.
Gece yapılan denetimlerde hijyen koşullarına uygunsuzluk tespit edilerek faaliyeti durdurulan Kıbrıs Evi’nin mutfağı bugün sabah gerekli düzenlemeleri sağladığından faaliyetlerine devam ederken, Palmi Börek imalathanesinin faaliyetleri durduruldu. Temizlik ve hijyen koşullarına uygun çalışmayan Özbesi Lahmacun Salonu mühürlendi.

SOYEL: “CEZAİ UYGULAMALAR KAÇINILMAZ”
Sağlık Şube Amiri Naile Soyel, gıda işletmelerinin mutfaklarındaki hijyen koşullarının sürekli olarak altyapısal kriterlere uygunluğunun gözden geçirilmesi ve bina iç bakımı yanında üretim uygulamalarındaki gıda hijyeninin doğru şekilde yerine getirilmesinin şart olduğunu söyledi. Özellikle gıda depolamalarında muhafaza yöntemlerinin riske edilmemesi gerektiğine dikkat çeken Soyel, denetimlerde; risk olarak tespit ettikleri noktalarda işletmelerin Belediyeler Yasası gereği mühürlendiğini söyledi. Soyel, “Bu tür cezai uygulamalar kaçınılmaz uygulamalar olup halkın kullanımına açık tüm toplu tüketim yerlerinde halk sağlığının korunması adına yerine getirilmektedir” dedi.

GÜNGÖRDÜ: “GIDA DENETİMLERİNE ÖNEM VERMEKTEYİZ”
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, “Hızla gelişen kentimize olan yoğun ilgi nedeniyle yiyecek-içecek ve eğlence merkezlerinde de artış ve talep yaşanmaktadır. Sadece tursitik nüfus değil aynı zamanda öğrenciler ve halkımızın da yoğunlukla dışarda yemek yeme alışkanlıklarındaki artışı nedeniyle artan sorumluluğumuz adına gıda denetimlerine oldukça önem vermekteyiz” dedi. Güngördü, rutin olarak yapılan kontroller yanında, gece baskınlarıyla da izledikleri gıda işletmelerinde temizlik ve hijyenin sağlanmasının toplum sağlığı açısından önem taşıdığına vurgu yaptı. Güngördü, ekiplerin, kontrollerinde teknik yönlendirmeler yaptığını, yasalara uygunluğun sağlanması için tüm gıda işletmelerinin işbirliği içinde çalışmasını beklediklerini belirtti. Güngördü, yaz sezonunun genelde ülkemiz özelde Girne kenti ekonomisine önemli katkı sağlamasını temenni ederek, turistik ve eğlence ile ilgili hareketliliğin sorunsuz geçmesi için Belediye olarak çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Share Button

Kupa sevincini Güngördü’yle paylaştılar

Türk Ocağı Limasol’un yöneticileri, Koopbank Kıbrıs Kupası’nı Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye takdim etti.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, futbolda Koopbank Kıbrıs Kupası’nı kazanan Girne’deki spor kulübü Türk Ocağı Limasol’un (TOL) Başkanı Fahri Altınör ve beraberindeki heyeti kabul etti. Finalde Yalova’yı 1-0 yenerek kazanılan kupayı başkan Nidai Güngördü’ye getiren TOL başkanı Fahri Altınör, hazırladıkları sembolik kupa ile kulüp atkısını başkana takdim etti.

Güngördü: Spora katkımız sürecek
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü kabulde yaptığı konuşmada, yurtdışındaki programı nedeniyle Yalova ile oynanan final maçına katılamadığını belirterek, 2016-2017 futbol sezonunda Kıbrıs Kupasını Girne’ye getiren TOL yöneticilerini tebrik etti. Nidai Güngördü, sporun gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğuna dikkat çekerek, Girne Belediyesi sınırları içerisindeki kulüplere katkı yapmayı sürdüreceklerini ifade etti.
TOL başkanı Fahri Altınör ise Kıbrıs Kupası’nı 5’nci kez kazandıklarını dile getirerek, kulübe maddi ve manevi destek veren Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye teşekkürlerini sundu.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Share Button

GÜNGÖRDÜ, GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI FATMA ŞAHİN’LE GÖRÜŞTÜ

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret ederek, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı 1’inci ‘Gaziantep Uluslararası Sanat Çalıştayı’nın açılışında yer aldı.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti. Güngördü, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı 1’inci ‘Gaziantep Uluslararası Sanat Çalıştayı’ kapsamında 19 sanatçının yaptığı eserlerin yer aldığı; Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Dışişleri Bakanlığı Gaziantep Temsilcisi Büyükelçi Adnan Keçeci, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, sanatçılar ve sanatseverler katıldığı sergi açılışında yer aldı.
Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bir grup meclis üyesi, Girne Sanat Atölyesi eğitmen ve kursiyerleri yanında Girne Turizm Meslek Lisesi öğretmenleriyle birlikte Gaziantep’e giden Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’le görüştü.

Güngördü: “Sizleri Girne’de ağırlamaktan onur duyarım”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Güngördü’ye ziyaretlerinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek, istişarelerinin sürmesini diledi. Şahin, kısa bir süre içerisinde Girne’yi ziyaret etmek istediğini belirtti. Güngördü, Fatma Şahin ve ekibinin başarılı çalışmalarını görme fırsatı bulduğunu ifade ederek, yoğun programı içerisinde kendilerine zaman ayıran Fatma Şahin’e ilgisi ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti. Güngördü, Şahin’e işbirliklerinin sürmesini dileğinde bulunarak “Sizleri Girne’de ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyarım” dedi.
“Kıbrıslı sanatçılarımızı da bu çalıştayda görmek isteriz”

Öte yandan, Sanat Çalıştayı sergisi açılış töreninde Gaziantep’te yayınlanan yerel gazetelerden Oluşum Gazetesi’ne konuşan Güngördü, Kıbrıs’tan bakıldığında Gaziantep’in tarih kokan bir kent görünümünde olduğunun altını çizdi. Güngördü, “Bizim algımızda öyle oluştu. Ben ilk kez geliyorum. Ama sanata büyük önem verildiğini de gördüm. Meydanlarda, parklarda, bahçelerde her yerde sanat eserleri gördüm. Bu hissediliyor. İnsanlığı birleştirecek olan sadece sanattır. Burada uluslararası sanatçıların olması bir tesadüf değil. O insanların Türk halkıyla kucaklaşma isteklerinden kaynaklanır. Bu anlayışla bunun mutlaka devam ettirilmesi gerekir. Ben de bunları izlemek isterim” ifadelerini kullandı.
Önümüzdeki uluslararası sanat çalıştaylarında Kıbrıslı sanatçılarımızı da çalıştayda görmek istediklerini dile getiren Girne Belediye Başkanı, “Önümüzdeki sanat çalıştaylarında Kıbrıslı sanatçılarımızı da burada görmek isteriz. Biz de bağ kurarak bir ya da birden fazla sanatçımızı gönderebiliriz” dedi.

Gaziantep’e giden Güngördü ve beraberindeki heyet, Gaziantep’te bulunan sanat atölyelerini ve müzeleri gezerek, mesleki diyaloglarını geliştirme fırsatı bularak 21 Mayıs 2017 Pazar akşamı adaya döndü.

Share Button

“HAYDİ KUŞLARA YUVA YAPALIM” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

***Girne Belediyesi, GAÜ Erken Çocuk Eğitimi Destekleme Kulübü (EÇEDK) işbirliğiyle “Haydi Kuşlara Yuva Yapalım” etkinliği düzenledi. Çocuklar ve üniversiteli gençler, belediye bahçesinde bir araya gelerek tahta kuş yuvalarını boyadı. Etkinliğin ardından rengarenk boyanan kuş yuvaları belediye bahçesindeki ağaçlara asıldı.

Girne Belediyesi, GAÜ Erken Çocuk Eğitimi Destekleme Kulübü (EÇEDK) işbirliğiyle bugün (18 Mayıs 2017) “Haydi Kuşlara Yuva Yapalım” etkinliği düzenledi. Girne Belediye binası yanında gerçekleşen etkinlikte çocuklar ve üniversiteli gençler, belediye ahşap atölyesinde hazırlanan kuş yuvalarını boyadı. Etkinliğin sonunda, boyanan kuş yuvaları belediye bahçesindeki ağaçlara asıldı.
Kuzey Kıbrıs Kuşları ve Doğayı Koruma Derneği’nin (KUŞKOR) de destek verdiği “Doğayı Seviyorum, Canlıları Koruyorum” sloganıyla düzenlenen etkinlikle çocuklara canlıların temel ihtiyaçlarından olan barınma konusu ile ilgili farkındalık kazandırmak amaçlandı.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, doğa sevgisinin çocuk yaşta aşılanmasının önemine işaret ederek, “Şimdi burada yapılanlar küçük bir adım olarak görülebilir. Ancak çocuklarımızın gelecekte çevresine karşı duyarlı bireyler olabilmeleri, ağaçlar ve doğadaki tüm canlılara sahip çıkmaları önemlidir” dedi. Güngördü, belediye olarak çocukların erken yaşlarda çevreye ve doğa sevgisine farkındalığını artıran çalışmalar düzenlediklerini ifade ederek, etkinliğe katkı koyan herkese teşekkür etti.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Share Button

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” nedeniyle mesaj yayınladı.

DSC_7276Nidai Güngördü mesajında şunları ifade etti:

“Her zamankinden daha fazla, çağdaş düşünceye sahip, dinamik, katılımcı ve ülke sorunlarına sahip çıkan bir gençliğe ihtiyacımız vardır. Çünkü gençlerimiz, aydınlık geleceğimizin teminatıdır. Gençlerimize destek olmak ve onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak sorumluluğumuzdur. Gençlerimizin daha iyi imkanlara sahip, dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanımda olması için tüm imkanlarımızı ve kaynaklarımızı seferber ediyoruz.

Kentimizde yaşayan gençlerin daha iyi koşullarda eğitim görmesi, kültürle sanatla iç içe olması ve sporu hayatlarının bir parçası haline getirmeleri için ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına çalışıyoruz.

Geleceğe güvenle bakmamızın nedeni, gençlere olan güvenimizden kaynaklanıyor. Bu düşüncelerle, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor onları sevgiyle kucaklıyorum.”

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Share Button

15 MAYIS 2017 PAZARTESİ GÜNÜ YENİDÜZEN GAZETESİ’NDE

18491674_1817825811580321_879653400119859488_oGİRNE BELEDİYE BAŞKANI NİDAİ GÜNGÖRDÜ, 15 MAYIS 2017 PAZARTESİ GÜNÜ YENİDÜZEN GAZETESİ’NDE MANŞETTEN YAYINLANAN KAYA GRUBU’NA AİT OTEL İNŞAATI İLE İLGİLİ “KAZANILMIŞ DAVA GERİ ÇEKİLDİ” BAŞLIKLI HABERDEKİ İDDİALARA YANIT VERDİ.

**** “ROPORTAJ DA OLSA HABER DE OLSA KİMSENİN YALAN YANLIŞ BİLGİLERLE KAMUOYUNU YANILTMAYA HAKKI YOKTUR!”

**** “KAYA GRUBUNA AİT OTEL İNŞAATI İÇİN MAHKEME’NİN VERDİĞİ HERHANGİ BİR YIKIM KARARI YOKTUR”

Girne Belediye Başkanı Nidai Gündördü’nün, 15 Mayıs 2017 Pazartesi günü Yenidüzen Gazetesi’nde manşetten yayınlanan Kaya Grubu’na ait otel inşaatıyla ilgili “Kazanılmış dava geri çekildi” başlıklı haberdeki iddialara yanıtı şöyle:
“Eski Zeyko olarak bilinen, Kaya Turistik Tesisleri Titreyengöl A.Ş ve Banayan Beach Limited’e ait otel inşaatı ile ilgili olarak son günlerde gerek Halil Paşa isimli şahsın 15 Mayıs 2017 Pazartesi tarihli Yenidüzen’de yayınlanan röportajı dolayısıyla gerekse diğer basın organlarına yansımış olan bilgilerin yanıltıcı ve doğruluktan uzak olduğunu, keza bu bilgilerin tarafımızdan herhangi bir bilgi talep edilmeksizin, tek taraflı ve yanlı olarak hazırlandığını üzülerek takip etmekteyiz.

Takriben 2016 yılı Temmuz Ayı’ndan beridir, Girne Kaza Mahkemesi nezdinde dosyalamış olduğumuz davalar ile izinsiz inşaatın yıkımı ile ilgili olarak tüm teknik sıkıntılara rağmen elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız.

İlgili Şirketler lehine herhangi bir ayrıcalık ve/veya imtiyaz tanıma gibi bir düşüncemiz ve/veya niyetimiz asla olmadı. İzinsiz inşaatın ilerlemesini önlemek amacı ile gerek mühürleme yetkimizi kullanarak, gerek ara emri temin ederek, gerekse davamızı layıkı ile takip ederek görevimizi yerine getirme çabasındayız.

Gelinen bu aşamada çabamızdan vazgeçmediğimizi bir adım dahi geri adım atmadığımızı açık yüreklilikle belirtmek isterim.
Hukuki teknik sıkıntılar dolayısı ile her ne kadar ‘davanın geri çekilmiş’ olduğu gündeme gelmiş ise de, davamızdan ve/veya gayrı yasal durumun ortadan kaldırılması gerekliliği niyetimizden asla vazgeçmiş değiliz. Tam tersine Kaya Turistik Tesisleri Titreyengöl A.Ş ve Banayan Beach Limited yetkililerinin de hazır bulunduğu 21 Nisan 2017 tarihli Mahkeme celsesinde, Mahkeme tutanaklarından da görülebileceği gibi; Şubat 2017 tarih ve 16 Girne II. 777 Sayılı Planlama Onayı’nda (Yıkım istenen planlama onayı) yer almayan ve/veya işaretlenip yıkılması gerekli olan tüm izinsiz inşaatın ve/veya katın ve/veya ilavelerin 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren 30 gün içerisinde yıkılacağı, Kaya Turistik Tesisleri Titreyengöl A.Ş ve Banayan Beach Limited tarafından taahhüt edilmiş olup, bu taahhütler ve beyanlar Mahkemece kayıt altına alınmıştır ve bu Mahkeme Tutanakları tasarrufumuzdadır.

KAYA GRUBUNA AİT OTEL İNŞAATI İÇİN MAHKEME’NİN VERDİĞİ HERHANGİ BİR YIKIM KARARI YOKTUR
Bu konudaki dava duruşma safhasına gelmiş olsaydı dahi, en az bunun kadar iyi ve hızlı bir sonuç alınabilirdi. Ayrıca, Girne Kaza Mahkemesi nezdinde dosyalanmış dava altında Mahkeme tarafından verilmiş bir yıkım emrinin olmadığını, bu nedenle Girne Belediyesi’nin yıkım emri mevcut iken geri adım atmak suretiyle davayı geri çekmiş olduğu yönündeki beyanatların tamamen yanlış ve yanıltıcı haber olduğunu vurgulamak isterim.

İmar Planı hazırlık çalışmaları malumunuzdur. Bilindiği gibi İmar Yasası 1989 yılında yürürlüğe girmesine rağmen Girne İmar Planı çalışmaları geçmiş dönemlerde bilerek ve isteyerek başlatılmamış ve başlatılması için baskı oluşturulmamıştır. Benim dönemimde bu çalışmaların başlatılmış olması Girnemizi korumaya yönelik önemli bir duyarlılığın göstergesidir. Bu çalışmalarda en yüksek yetkiye sahip Şehir Planlama Dairesi tarafından Kurumumuz’a resmi giriş yapmış 10 Nisan 2017 tarihli yazıda ( Ş.P.D.- 0017-232); konu inşaat bölgesinin de çalışması yapılmakta olan imar planı kapsamında olduğu gündeme getirilmiş olup, bu planın en geç 01.07.2017 tarihinde açıklanacağı tarafımıza bildirilmiştir.

Bu yazı üzerine Kaya Turistik Tesisleri Titreyengöl A.Ş ve Banayan Beach Limited, en geç 01/07/2017 tarihinde imar planının açıklanmaması ve/veya kat artırımına ilişkin bir ibarenin yer almaması durumunda yıkım taahhüdünde bulunup, bu taahhütleri Mahkemece kayıt altına alınmıştır. Bununla da kalmayıp, bu yıkım taahhüdünü yerine getirmemeleri durumunda Girne Belediyesi tarafından aleyhlerine tekrar dava açılmasını hatta suçlarını kabul etmek suretiyle dava açılmasını da Mahkeme’de beyan etmişler ve bu beyanatlar da yine Mahkemece kayıt altına alınmıştır ki az önce de belirtmiş olduğumuz üzere tüm bu hususların yer aldığı resmi Mahkeme tutanakları tasarrufumuzda mevcuttur.
Yazıda Halil Paşa’nın iddia ettiği gibi yeniden yasal yollara başvuru hakkımız ortadan kalkmamıştır. Ayrıca, “Davayı takip eden avukatın haberi olmadan Başkan davayı geri çekti” iddiası da gerçek dışı olup, herkese açık mahkemelerde bahsedilen inisiyatif avukatı tek celse dahi bu davayı izlememiş, davamızı takip eden belediye avukatına hiçbir zaman soru sormamıştır. 21 Nisan 2017 tarihli mahkeme olmadığım gibi tutanağında da benim herhangi bir ifadem olmadığı keza o gün belediyemizi belediye avukatının temsil ettiği tutanakta da yer almaktadır.
Söz konusu şahısların mahkeme huzurunda yapmış oldukları taahhütlere riayet etmemeleri, konuya büyük bir titizlikle yaklaşmış, zaman ve emek harcamış Muhterem Mehkeme’ye karşı da işlenmiş bir saygısızlık olarak addedilebilecektir.
Her halukarda böyle bir durumda yasal prosedüre devam edeceğimizi bir kez daha beyan ederim.

Kamuoyunu bilerek ve isteyerek yanıltmaya yönelik ortaya konulan konuların bir diğeri ise, Halil Paşa tarafından yapılan “Başkan cevap vermedi, çekip kaçtı” iddiasıdır. Olayın gerçeği şudur: 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü Merhum Ali Nesim’i anmak için önceden duyurulduğu şekilde Zeytinlik köyüne gittik. Saat 10:00’da Zeytinlik Köy Mezarlığı’nda toplandık. 11:00’de de Zeytinlik Köy Evi’ndeki etkinlik başladı. Anma etkinliği yaklaşık 11:45’de bitti. Etkinliğe katılanlar ve ben köyü terk edeceğimiz sırada Halil Paşa köy evine geldi ve agresif bir tavırla “Davayı niçin çektin?” diye sordu. Ben de kendisine “Biz mi çektik? Konu hakkında bilginiz yoktur Pazartesi konuşalım ve uygun bir saatte gelin” dedim ve kendisine sekreterimin telefonunu bıraktım. Etkinlik bittiği için köy meydanından ayrıldım. Kendinin ifade ettiği gibi ben çekip kaçmadım. Daha sonra hiç aramadan ve görüşmeye gelmeden böyle bir açıklama yapmasının iyi niyetten yoksun bir tavır olduğu da apaçık ortadadır.

Tüm bunlar ilgili kişi tarafından kamu oyunu yanıltmaya yönelik bilerek yapılmış yanlış ve gerçek dışı beyanlardır.
Hal böyle iken Girne Belediyesi’nin, bu gayrı yasal durumu kabullenmiş olduğu iddialarını anlamak mümkün olmayıp röportajın her safhasında kamuoyunun yanlış yönlendirilip yanlış bir algı yaratılmaya çalışıldığı açıktır.

Röportajda otel inşaatında iki kat yıkılması gerekirken belediyenin de talebiyle bir katın yıkılmasına indirildi iddiası da tamamen yalan ve gerçek dışıdır. Bu konu belediyede hiç gündeme gelmedi. Madem ki ilgili kişi bu konuları yakından takip ediyor ve bu kadar derin bilgisi vardır yetkili makamın belediye olmadığını bildiği halde bunu söylemesi art niyetli olup esas pis koku buradadır. İmar Yasası’na göre yetkinin Şehir Planlama Dairesi’nde olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

ROPORTAJ DA OLSA HABER DE OLSA KİMSENİN YALAN YANLIŞ BİLGİLERLE KAMUOYUNU YANILTMAYA HAKKI YOKTUR
Ayrıca, şunu da belirtmek isterim ki kamuoyunun gündeminde olan böylesi hassas ve önemli bir konuda ortaya bir iddia atılıyorsa bu bir “röportaj” veya haber olsa bile konunun muhatapları mutlaka aranmalı karşılıklı görüşlere yer verilmelidir. Bu konuda gazetenin de ve/veya muhabirin de önemli bir eksikliği olduğunu belirtmek isterim. Röportaj da olsa haber de olsa kimsenin yalan yanlış bilgilerle kamuoyunu yanıltmaya hakkı yoktur.

Bu vesile ile tüm gayrı yasal durumlara karşı elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı, tüm yasal haklarımızın saklı olduğunu belirtir, saygılarımı sunarım.

Girne Belediye Başkanı
Nidai GÜNGÖRDÜ”

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Share Button

Güngördü, Benter’i kabul etti

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof Dr İbrahim Benter’i kabul etti. Kabulde  Girne Belediye sınırları içindeki Vakıflar İdaresi’ne ait yerler hakkında ve Beycan Mağazaları konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.

Kabulün ardından Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ile Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof Dr İbrahim Benter, Baldöken Osmanlı Mezarlığı ile Cheshire Home Rehabilitasyon merkezini gezerek incelemelerde bulundu.

Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof Dr İbrahim Benter kabulde yaptığı konuşmada, Girne Belediyesi’yle işbirliği yapmak istediklerini söyledi. Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ise Vakıflar İdaresi ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyacaklarnı kaydetti.

Share Button

Girne Belediyesi İpeğin Yolculuğu etkinliğine katıldı

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “İpeğin Yolculuğu” etkinliğine katılan
Girne Belediyesi yetkilileri, ülke ve Girne’nin tanıtımını yaptı.

Girne Belediye Başkan Nidai Güngördü beraberindeki heyetle birlikte 13 Mayıs 2017 tarihinde Bursa’daki Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “İpeğin Yolculuğu” etkinliğine katıldı. Etkinlikte ipek kozasından elde edilen el işi ürünlerinin sergilendiği bir stant kuran heyet, Girne ve KKTC’nin tanıtıldığı kitap ve broşürler dağıttı. Nidai Güngördü beraberindeki heyet ayrıca Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti.

Bozbey:Kıbrıstaki festivale katılmıştık
Etkinliğin açılışında konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Girne Belediyesi tarafından geçen yıl düzenlenen 11. Kıbrıs İpek Kozası Festivali’ne katıldıklarını söyledi. Mustafa Bozbey, çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulduklarını belirterek, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve beraberindeki heyetin bu yıl ilk kez yapılan “İpeğin Yolculuğu” etkinliğine davet edildiğini ve tecrübesiyle festivale büyük katkı sağladığını ifade etti.

Güngördü: Festival farkındalık yaratıyor
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ise 12 yıl önce dut ağacının korunması ve önemini gelecek nesillere aktarmak için düzenlenen Kıbrıs İpek Kozası Festivaliyle yıllar içinde ülkede bir farkındalık oluştuğunu belirtti. Nidai Güngördü, Nilüfer bölgesinin dut ağacı ve ipek kozası konularında önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek, ilgi turizminin revaçta olduğu bu dönemde festival ve farkındalık çalışmalarının bölgete büyük faydalar sağlayacağına dikkat çekti.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Share Button

GİRNE BELEDİYE BAŞKANI NİDAİ GÜNGÖRDÜ ‘ANNELER GÜNÜ’ NEDENİYLE MESAJ YAYINLADI

Güngördü, bizleri büyük bir özveriyle büyüten annelerimizin, emeğinin hiç bir zaman ödenemeyeceğini belirtti.

Güngördü, karşılıksız, koşulsuz sevgi ve fedakârlıktan oluşan anne sevgisinin hiçbir şeyle ölçülemeyeceğini, yerinin başka bir şeyle doldurulamayacağını ifade ederek, “dünyamızda barış, sevgi ve güzellik tohumları ekecek en önemli varlık da annelerimizdir. Anneler günü vesilesi ile tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlar, saygılar sunarım” dedi.

Share Button