GİRNE BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ BAŞKANLIK SEÇİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Girne Belediyesi Çocuk Meclisi bugün  (11 Ocak 2020), başkanını seçti. Girne Belediyesi’nin, kent içerisinde yaşayan 9-15 yaş arası çocuklardan oluşan Çocuk Meclisi, Yapılan seçim sonucunda, Girne Belediyesi Çocuk Meclis Başkanı Hasan Cafer İlkokulu’ndan Zehra Bilge Bayram oldu.

Girne Belediyesi’nin, kent içerisinde yaşayan 9-15 yaş arası çocuklardan oluşan Çocuk Meclisi, 7 Ocak 2020’de Yönetim Kurulu seçiminin ardından bugün de, Meclis Başkanını seçti.
Girne Bölgesinden farklı okullardan , 9-15 yaş arası 15 adayın yarıştığı seçim renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikte, başkan adayları kürsüye çıkarak konuşmalarını yaptı,
Başkan adayları, bu göreve neden talip olduklarını ve göreve seçilmeleri halinde, kent için neler yapmak istediklerini Girne Belediyesi Çocuk Meclisi üyelerine anlatarak, oy istedi..
Daha sonra, çocuk meclis üyeleri, sandıkta oylarını kullanarak, ilk Girne Belediyesi Çocuk Meclis Başkanı ve yardımcılarını belirledi.
Toplantıda, ayrıca, çocuk meclis üyelerinin komitelere kayıtları da yapıldı.
Seçimin sonucunda, Girne Belediyesi Çocuk Meclis Başkanı Hasan Cafer İlkokulu’ndan Zehra Bilge Bayram olurken, Meclis Başkan Yardımcısı Oğuz Veli Ortaokulu’ndan Aleyna Besimler oldu.
Eşit oy alan Doğa Koleji’nden Emir Aslantaş, 23 Nisan İlkokulu’ndan Alya Aker, 19 Mayıs TMK’dan Eylül Su Gündoğdu, Oğuz Veli Ortaokulu’ndan Yekta Aşut ise dönüşümlü Başkan Yardımcılığı yaparak Yönetim Kurulu’nda yer alacaklar.
GÜNGÖRDÜ: “KENTTE YAŞAYAN HERKES SÖZ SAHİBİ”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, kent yönetiminde herkesin söz hakkı olması gerektiğine inanan bir belediye olarak, 2004’te göreve gelir gelmez, iki kent kurultayı yaptıklarını anımsatarak, kentte yaşayan 7’den 70’e herkesin şehirde söz hakkı olduğuna inandıklarını vurguladı.
Bu düşünceden hareketle, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları gününde, Girne’de bir çocuk meclisi kurulması yönünde karar aldıklarını kaydeden Güngördü, bu kapsamda geçtiğimiz Salı günü Girne belediyesi Çocuk Meclisini oluşturarak, yönetim kurulu üyelerinin belirlendiğini anlattı..
Bugün Girne Belelediyesi Çocuk Meclisinin, 15 aday arasından başkan ve başkan yardımcılarını belirlemek amacıyla sandık başına geldiğini kaydeden Güngördü, başkan ve yardımcılarının , yönetim kurulu ve komitelerle birlikte en kısa zamanda çalışmalarına başlayacağını ifade etti.

 

“YÖNETİME ÇOCUKLARIN DA KATILMASI ÖNEMLİ”

Atılan bu adımın Kıbrıs Türk halkı için, demokrasi açısından , ortak akıl ve şehire yapılacak kaktılar açısından büyük öneme sahip olduğunu dile getiren Güngördü, bunun ayrıca, çocukların şehirde söz sahibi olmaları, özgüven kazanmaları, demokrasi anlayışlarını geliştirmeleri ve geleceğin yöneticileri olacakları konusunda bilinç kazanmaları açısından çok önemli olduğunu vurguladı.
Girne Belediyesi Çocuk meclisinin hayata geçmesine katkı koyan belediye meclis üyelerine komisyon üyelerine ve çocukları bu konuda yüreklendiren aile ve öğretmenlere teşekkür eden Güngördü, yerinden yönetimlerde, yönetime çocukların da katılmasıyla güzel şeylerin ortaya çıkacağına inanç belirtti.

BAŞKAN YARDIMCILARI BELİRLENDİ
GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Share Button

GİRNE BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ YARIN BAŞKAN SEÇİMİ İÇİN SANDIĞA GİDİYOR

GİRNE BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ YARIN BAŞKAN SEÇİMİ İÇİN SANDIĞA GİDİYOR

GİRNE BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ ÜYELERİ, YARIN (11 OCAK 2020 CUMARTESİ) SAAT 11:00’DE ANAFARTALAR LİSESİ’NDE BAŞKANINI SEÇİYOR.

 

Girne Belediyesi’nin, kent içerisinde yaşayan 9-15 yaş arası çocuklardan oluşan Çocuk Meclisi, 7 Ocak 2020’de Yönetim Kurulu seçiminin ardından yarın (11 Ocak 2020 Cumartesi ) Meclis Başkanını seçiyor.

Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, 16 adayın yarışacağı seçimlerde, başkan adaylarının konuşma yapmasının ardından çocuk meclis üyelerinin, sandıkta oylarını kullanarak, ilk Girne Belediyesi Çocuk Meclis Başkanını belirleyeceği belirtildi. Ayrıca toplantıda, çocuk meclis üyelerinin komitelere kayıtlarının yapılacağı kaydedildi.

Çocuk Meclisi ve Yönetim Kurulu’nun belirlendiği Çocuk Platformu toplantısına katılan tüm meclis üyelerinin yarın gerçekleştirilecek seçimde oy kullanması gerektiğine dikkat çekilerek, tüm çocuk meclis üyelerine katılım çağrısında bulunuldu.

 

Çocuk Meclis Başkanı adaylarının isimleri şöyle:

Emir Aslantaş (Doğa Koleji), Doğa Sahir (English School of Kyrenia), Erem Cem (Necat British College), Aleyna Besimler (Oğuz Veli Ortaokulu), Yekta Ergül Tümay (Oğuz Veli Ortaokulu), Alya Aker (23 Nisan İlkokulu), Ela Sarsılmaz (23 Nisan İlkokulu), Zehra Bilge Bayram (Şht. Hasan Cafer İlkokulu), İpek Geylan (Karaoğlanoğlu İlkokulu), Buse Çelik (19 Mayıs TMK), Eylül Su Gündoğdu (19 Mayıs TMK), Akasya Aylin Uskara (19 Mayıs TMK), Berfe Demir (19 Mayıs TMK), Selçuk Oday (Oğuz Veli Ortakulu)

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

 

Share Button

17 izinsiz yapı ortadan kaldırıldı

Girne Belediyesi İmar Bölümü, 2019’da izinsiz ve kaçak yapıların ortadan kaldırılmasıyla ilgili çalışmalarını sürdürdü.

Girne Belediyesi İmar Bölümü, 2019 yılı içerisinde izinsiz ve kaçak 17 yapının yıkım işlemini gerçekleştirdi. Çalışmalar kapsamında İmar Bölümünün yaptırımıyla ve mahkeme kararıyla konteyner, duvar, telleme, ilave ve izinsiz inşaatlar ortadan kaldırıldı. Mevzuatlara aykırı 72 yapı hakkında da mahkemeye başvuruldu.

 

Güngördü: Çarpık yapılaşmaya taviz verilmeyecek

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yıllardır emirnamelerle yönetilen Girne’de düzensiz yapılaşma ve belirsizliğin önlenmesi için 3 yılda hazırlanıp 2018’de yürürlüğe giren Girne İmar Planı’nı hazırladıklarını söyledi. Nidai Güngördü, izinsiz ve plansız yapılaşmayla mücadeleye devam edileceğini belirterek, herkesin yasalar kapsamında hareket etmesi gerektiğini aktardı. Güngördü, sürekli büyüyerek gelişen Girne’de çarpık yapılaşmanın kenti olumsuz etkilediğine dikkat çekerek, bu duruma taviz verilmeyeceğini dile getirdi. Güngördü, geçtiğimiz günlerde Girne Koruma Bölgesi’ndeki bina dış cepheleri ve reklam tabelaları hakkında bölge halkı ve esnafına bilgilendirici broşür dağıttıklarını  kaydetti.

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Share Button

GİRNE BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ OLUŞTURULDU

GİRNE BELEDİYESİ ÇOCUK PLATFORMU TOPLANTISI YAPILDI. OLUŞTURULAN ÇOCUK MECLİSİ’YLE ARTIK ÇOCUKLAR DA YÖNETİMDE SÖZ SAHİBİ OLACAK.

Girne Belediyesi, kent içerisinde yaşayan 9-15 yaş arası çocukların katılımıyla tüm çocukların temsil edileceği Çocuk Meclisi’ni bugün hayata geçirdi. Bölge okullarından 150 çocuğun katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Girne Belediyesi Çocuk Meclisi Yönetim Kurulu seçimi yapıldı.

Girne Belediyesi, kent içerisinde yaşayan 9-15 yaş arası çocukların katılımıyla cinsiyet, din, dil, ırk, kültür ayrımı gözetmeksizin tüm çocukların temsil edileceği Çocuk Meclisi’ni bugün hayata geçirdi.
Çocukların kent yaşamında söz sahibi olmaları ve aktif rol almalarını sağlamak amacıyla, çağdaş kentlerde olduğu gibi Çocuk Meclisi kurmak için başlatılan ve Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne bağlı ilkelerle çalışması hedeflenen Çocuk Meclisi bugün kuruldu.
9-15 yaş arası çocukların çocuk meclisine üyelik başvurularının tamamlanmasının ardından, Girne Belediyesi Çocuk Platformu yapıldı.

“BUGÜNÜN ÇOCUKLARI GELECEĞİN YÖNETİCİLERİ”

Çocuk Meclisini oluşturmak amacıyla yapılan ilk toplantı bugün Anafartalar Lisesi salonunda gerçekleştirdi. Toplantı divanın oluşturulmasıyla başaldı. Divan Başkanı Sudenur İnce’nin, Çocuk Platformu toplantısını başlatmasının ardından, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü bir konuşma yaptı.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, bugünün çocuklarının, geleceğin yöneticileri olduğuna vurgu yaparak, çocukların kent yönetimi ve ülke yönetiminde söz sahibi yapacağını ifade ederek, Girne Belediyesi Çocuk Meclisi Projesinin hayata geçmesine katkı koyan herkese teşekkür etti..

“ÇOCUK MECLİSİ, BİLİNÇLENDİRİCİ VE ÖNLEYİCİ ÇALIŞMALAR YAPMALI”

Bu projeyle, sorumluluk ve demokrasi bilincine sahip, ülkesini kentini, ailesini, çevreyi, hayvanları önemseyen, sahiplenen, hoşgörü kültürüne sahip geleceğin yöneticilerinin yetişmesine kaktı sağlamanın amaçlandığını vurgulayan Güngördü, Çocuk Meclisinin yapacağı katkılarla, şehri, daha demokratik , çağdaş şekilde ve ortak akılla yöneterek, geleceğe bu günkünden çok daha iyi şartlarda taşımak için çalışacaklarını vurguladı.
Günümüz çocuk ve gençleirn birçok avantaj ve dezavantajı birlikte yaşadığına da dikkat çeken Güngördü, çocuk meclisinin,çocuk ve gençleri tehdit eden en büyük sorunları arasında yer alan, internet-sosyal medya, uyuşturucu ve madde bağımlılığı gibi konularda da bilinçlendirici ve önleyici çalışma yapmalarını istedi.
Girne Belediyesi Çocuk Meclisinin bugün gerçekleşen ilk toplantısı anısına bir anı koruluğu oluşturulacağını da dile getiren Güngördü, çocuk meclisine çalışmalarında başarı diledi.

ÇOCUKLARIN İSTEK VE PROJELERİ YETKİLİLERE İLETİLECEK

Güngördü’nün konuşmasının ardından , Girne Belediyesi Çocuk Meclisi Koordinatörü Misli Kadıoğlu tarafından, 150 katılımcıya, Çocuk Platformunun amacı, çocuk meclisinin çalışma sistemi hakkında bilgi verildi.
Girne Belediyesi Çocuk Meclisi, Girne’de yaşayan çocukların toplumsal duyuş, düşünüş birliği sağlayan değerlerini geliştirmek; çocukların sorunlarını tespit edip, öneri sunacakları ortamlar sağlamak; Toplumsal hayatta üretim, iş, kültür, sanat vs. alanlarda söz sahibi olabilmeleri için gerekli çalışmalara öncülük etmek; Kentsel yaşama katılma ve kente ait sorunlardan yola çıkarak taleplerin belirlenmesi, çözümler ve projeler üretilmesinde aktif rol almalarının sağlanması; Çocukların projelerinin yetkili birimlere yönlendirilmesinde öncülük etmek; Çocuklarda demokrasi bilincini geliştirmek ve demokratik yaşam tarzını benimsetmek amacıyla kurulduğunu söyleyen Kadıoğlu, çocuk Platformu Toplantısına katılan çocuklar ve Girne bölgesinde yaşayan 9-15 yaş grubu tüm çocuklar Girne Belediyesi Çocuk Meclisi’nin doğal üyeleri olacağını kaydetti..

Toplantıda daha sonra, Çocuk Meclisi yönetim kurulu üyeleri ve yedek üyeleri belirlendi.
Çocuk Meclisi Yönetim Kurulu Üyeleri:
1-104 oyla 23 Nisan İlkokulu’ndan Elif Şeker,
2-49 oyla Oğuz Veli Ortaokulu’ndan Mehmet Ali Boncuk,
3-47 oyla Anafartalar Lisesi’nden Sudenaz Alev,
4-43 oyla Karaoğlanoğlu İlkokulu’ndan Nehir Arıcı,
5- 40 oyla 23 Nisan İlkokulu’ndan Sevil Yalçın
6- 38 oyla Anafartalar Lisesi’nden Feride İzveren,
7-37 oyla Oğuz Veli Ortaokulu’ndan Filiz Aldemir,
8- 34 oyla Karaoğlanoğlu İlkokulu’ndan Saliha Güç

Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri
1- 33 oyla 19 Mayıs TMK’dan Tual Zeyil
2- 2-31 oyla Anafartalar Lisesi’nden Nursena Meral,
3- 3-30 oyla 23 Nisan İlkokulu’ndan Eda Bittacı

İKİNCİ TOPLANTI 11 OCAK’TA

Çocuk meclisine başkanlık edecek isimler ise, 11 Ocak 2020 cumartesi günü gerçekleşecek seçimin ardından belirlenecek.
Cumartesi günü gerçekleşecek toplantıda başkan adayları belirlenecek, adayların konuşmaları ve ardından da seçim yer alacak.
Girne Belediyesi Çocuk Meclisinin , Meclis Üyeleri, Yedek Meclis Üyeleri, Meclis Başkanı, Meclis Başkan Yardımcıları, Meclis Genel Kurul ve Meclis Yürütme Kurulu seçimle göreve gelecek ve görev süreleri 1 yıl olacak.
Çocuk Meclisi kapsamında, Kültür Sanat, Eğitim, Çevre, Barış Kardeşlik, Spor, Çocuk Hakları , Basın Yayın ve Yardımlaşma başlıklı Alt Komisyonlar oluşturulacak, Bu alt komisyonlar, iki haftada bir-iki gün belediyenin görevlendireceği uzmanlar veya rehber kişiler ile birlikte komisyon toplantısı gerçekleştirecek ve komisyonların aldığı kararlar, ayda bir kez toplanan Çocuk Meclisi Toplantısında görüşülecek.
Mecliste alınan kararlar, Çocuk Meclis Başkanı imzasıyla Girne Belediye Meclisi ve Girne Belediye Başkanı’na iletilecek.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Share Button

Su taşkınlarıyla ilgili mücadeleye devam ediliyor

Girne Belediyesi, sağnak yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzlukların giderilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Girne Belediyesi, sağnak yağışların ardından meydana gelebilecek olumsuzlukların giderilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. 2014 yılından sonra alt yapı çalışmalarına önem verilirken; dere ve gölet temizliği, yağmur suyu drenaj hatları, su kanalları, yağmur suyu ızgarası, su kanalı ve kutu menfez bakımı, onarımı ve inşaası gerçekleştirildi.

2019 yılında yapılan çalışmalar
2019 yılında iki gölet temizlenerek, yaklaşık 20 bin ton suyun toplanması sağlandı. Derelerde yapılan çalışmalarda 2 bin metrekare temizlik yapıldı. 2018 yılında Aralık ayında meydana gelen sel felaketinde Karakum’da hasar gören yolda menfez yapıldı. 5 Farklı sokakta toplam 846 metre yağmur suyu drenaj hattı döşendi. Dere içerisine 110 metre çift taraflı perde duvar inşa edildi ve yakşalık 2 bin mevcut yağmur suyu ızgarası temizlendi.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan çalışmalar
Çalışmalar kapsamında geçtiğimiz yıllarda ise 22 sokak ve cadde de yaklaşık 3 bin metre yağmur suyu drenaj hattı, 35 noktada yağmur suyu ile ilgili çalışma, 2 bin metrekare dere temizliği, 162 metre yağmur suyu hattı kanal temizliği ve yaklaşık bin 500 adet yağmur suyu rogar temizliği gerçekleştirildi.

İzinsiz yapılar yıkıldı
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sürekli büyüyerek gelişen Girne’de yağışlardan meydana gelen olumsuzlukların giderilmesi için alt yapı çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Nidai Güngördü, yağmur sularının yer altına alınması için yağmur suyu drenaj hatları, su kanalları, yağmur suyu ızgarası, su kanalı ve kutu menfez yapımına ağırlık verdiklerini ifade ederek, mevcutların ise bakımı ve onarımının gerçekleştiğini dile getirdi. Güngördü, Girne Kaymakamlığı ve İçişleri Bakanlğıyla işbirliği içinde yıllardır temizlenmeyen dere ve göletlerde temizlik çalışması yapıldığına dikkat çekerek, su akışını engelleyen izinsiz yapıların da yıkıldığını kaydetti.

Share Button

Girneliler yeni yılı Ertan Derya konseriyle karşıladı

Girneliler, yeni yılı Girne Belediyesi’nin Girne Ramadan Cemil Meydanı’nda 31 Aralık Yılbaşı akşamı düzenlediği konserle karşıladı. Bu yıl havai fişek gösterisinin yapılmadığı etkinlikte, saat 22:30’da Ertan Derya konser verdi. Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, konser alanında toplanan vatandaşlarla birlikte geri sayım yaparak yeni yılı birlikte karşıladı.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü etkinlikte yaptığı konuşmada 2020 yılının tüm insanlığa ve ülkemize; barış, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederek, şu ifadeleri kullandı: Geride bıraktığımız 2019 yılı içerisinde kentimizde birçok yatırımı hayata geçirdik. Halkımıza en iyi şekilde hizmet etmek için çıktığımız bu yolda, Girneyi daha yaşanır ve daha çağdaş bir kent yapma hedefimizde önemli mesafe kat ettik. Hedeflerimize ulaşmak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de vatandaşlarımızdan aldığımız destekle var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerden hareketle, yeni yılınızı kutlar hepinizi sevgiyle kucaklarım”

Share Button

Girne’de yeni yıl Ertan Derya konseriyle karşılanacak

Yılbaşında vatandaşa hizmet verebilmek için gerekli tedbirleri alan Girne Belediyesi, yeni yıl kutlamaları için özel bir etkinlik programı hazırladı.

Girne Belediyesi yeni yıla özel olarak bir etkinlik programı hazırladı. Girne Ramadan Cemil Meydanı’nda 31 Aralık Yılbaşı akşamı saat 22:30’da Ertan Derya konseri olacak. Bu yıl havai fişek gösterisinin yapılmayacağı etkinlikte, başkan yeni yıl kutlama konuşmasını gerçekleştirecek. Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, yeni yılın ülkemize ve dünyaya barış ve mutluluk getirmesini dileyerek, yılbaşı etkinliğine tüm halkımızın davetli oldığunu söyledi.

YENİ YIL NEDENİYLE TEDBİRLER ALINDI

Girne Belediyesi yeni yıl süresince Girnelilere hizmet verebilmek için bir takım tedbirleri aldı. Yeni yılın birinci günü dahil, Çarşı merkezi, Kordonboyu ve otellerin çöpleri toplanacak, rutin programa uygun olarak temizlik hizmetleri verilecek. İçme suyu dağıtımında ise belirlenen programın aksamaması için gerekli önlemler alındı ve meydana gelebilecek arızalar için ekipler oluşturuldu.

Vatandaş yılbaşı süresince Girne Belediyesi’ni acil durumlarda şu telefon numaralarından arayabilecek:

Bayındırlık, imar 0548 881 21 14, temizlik işleri 0533 860 59 73 /0533 825 01 04, su işleri 0542 882 11 18/ 0548 838 88 10, kanalizasyon işleri 0533 870 20 17/ 0533 846 20 17 cenaze ve defin işleri 0533 840 52 20, zabıta (kolluk) hizmetleri 0548 882 21 20/ 0548 888 21 18, sağlık işleri 0533 870 20 14 ve acil durumlarda Girne Belediyesi sınırları içinde ALO 185

Girne Belediyesi Baldöken Oto Parkı ve Ön Ödemeli Su Veznesi ise 31 Aralık Salı günü saat 12:00’de kapanacak ve 2 Ocak Perşembe gününden itibaren hizmet vermeye devam edecek. Girne Açık Pazar, bu yıl 1 Ocak günü Çarşamba gününe denk gelmesi nedeniyle kurulamayacak.

Share Button

HASTANEDEKİ ÇOCUKLARA YENİ YIL SÜPRİZİ

Girne Belediyesi Başkanı Nidai Güngördü ve Girne Amerikan Üniversitesi Eczacılık Kulübü üyeleri Girne Akçiçek Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.
Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Çocuk Servisi, Cerrahi Servis ve Poliklinikteki hasta ve hasta yakınlarının yeni yılını kutlayan Güngördü’ye, Girne Akçiçek Hastanesi Başhekimi Dr. Ceyhun Birinci, Girne Belediyesi Danışma ve Destek Merkezi çalışanları ve Girne Amerikan Üniversitesi Eczacılık Kulübü öğrencileri eşlik etti.
Girne Amerikan Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencilerinin, “Küçük Bedenler Kocaman Kalpler” projesi kapsamında yapılan ziyaret esnasında çocuklara hediyeler dağıtılırken, Cerrahi Servis’te yatan hastalar ve hasta yakınlarına kolonya hediye edildi.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, yeni yılda tüm hasta ve hasta yakınlarına geçmiş olsun dileğinde bulunarak sağlıklı bir yıl diledi. Ayrıca, ziyaret esnasında kendisine eşlik eden Eczacılık Fakültesi öğrencilerine de katkılarından dolayı teşekkür etti.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.
Share Button

Girne Belediyesi Tiyatro Günleri Girne Oda Tiyatrosu’nda Ocak Ayı Programı

14 Ocak 2020 Salı, saat: 20:00- “Aşka Aşık Olan Kadın, Frida”
21 Ocak 2020 Salı, saat: 20:00- “Veda Değil, Merhaba”
28 Ocak 2020 Salı, saat: 20:00- “Bir Nefes Anadolu”

Share Button

GÜNGÖRDÜ’YE ÖZEL MİSAFİRLERİNDEN YENİ YIL ZİYARETİ

GÜNGÖRDÜ: “SEVGİ VE BİRLİKLE TÜM ENGELLERİ AŞTIĞIMIZ BİR YIL OLSUN”

Girne Özel Eğitim Merkezi ve Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi öğretmen ve öğrencileri Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’yü ziyaret etti.
Yeni yıl öncesi Girne Belediye Başkanı’nı ziyaret eden öğrenciler, Güngördü’nün yeni yılını kutlayarak hediye takdiminde bulundu. Bugüne kadar yaptığı destek ve katkılardan dolayı başkana teşekkür etti.
18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri kendi yaptığı heykelleri Güngördü’ye hediye ederek, nasıl yaptıklarını anlattılar.
Güngördü, her iki gruba da ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, engelli çocuk ve gençlerle sohbet etti.
Engelli bireylerin toplumun içerisinde yer almasının önemine işaret eden Güngördü, engellilerin saygı gördüğü, özgürce dolaşıp sosyal yaşamın içerisinde yer aldığı bir kent için çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek, “Sevgi ve birlikle tüm engelleri aştığımız bir yıl olmasını diler, hepinizin yeni yılını kutlarım” dedi.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Share Button