11053645_1250091668353741_2918114950547869259_o

Nidai Güngördü mesajında, “26 yıl önce ülke şartlarının çok üzerinde bir yatırımla Asil Nadir tarafından kurulan ve günümüzde Bilge Nadir Nevzat tarafından yönetilen Kıbrıs Medya Grubu’ndaki basın emekçilerinin, yurttaşın adeta gözü, kulağı ve dili olduğunu söyledi. Başkan Güngördü, KIBRIS Gazetesi’nin kuruluş günü olan 11 Temmuz tarihinin aynı zamanda Kıbrıs Türk Basın Günü olarak kutlandığını da hatırlatarak, iki önemli günün bir arada kutlanmasında gazetenin kurucu genel yayın yönetmeni merhum Mehmet Ali Akpınar’ın da katkılarının büyük olduğuna dikkat çekti.

Güngördü mesajında şunları kaydetti:
KIBRIS Gazetesi 26 yıldan beri, yerel yönetimlerin çalışmalarının toplum ve kamuoyu ile buluşmasında her zaman hassas davranıp, denetleyici ve sorgulayıcı olarak, doğru işler yapılmasına vesile olmuştur.
KIBRIS Gazetesi, toplumsal fayda, adalet ve demokrasi ile çok sesliliğin takipçisidir.
Tarafsız ve doğru gazetecilik yanında kamuoyu ile toplumun çıkarları doğrultusunda toplumsal gelişim ve ilerlemenin öncü gücü olarak haber yapmaktadır.
KIBRIS Gazetesi’nde büyük bir özveriyle çalışan basın emekçilerinin üretimlerinin demokrasi, çok seslilik, insan ve kurum hakları ile adalet adına devam etmesini dilerim.
Bu düşüncelerle, başta KIBRIS Gazetesi olmak üzere KIBRIS MEDYA grubundaki basın mensupları ile basın emekçilerinin 26’ncı kuruluş yıl dönümü gününü kutlar, aydınlık yarınlar dilerim.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Share Button

Henüz Yorum Yapılmamıştır

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir