Tüm sanatseverler sempozyumu yerinde izleyebilirler…

Girne Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Girne Belediyesi Heykel Sempozyumu, toplam 6 heykel sanatçısının katılımıyla Girne Amfitiyatro önünde devam ediyor.

 

Çalışmalar Halka Açık Olarak Gerçekleştiriiyor…

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ; İkinci kez sempozyumu gerçekleştirmenin gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, geleneksel hale gelmesi için çaba harcayacaklarını dile getirdi. Sanatın kentler için önemine işaret eden Güngördü, iki yıl önceki sempozyumda ortaya çıkan eserlerin kentin çeşitli bölgelerine yerleştirildiğini ve hem turistler hem de yerli halktan büyük ilgi gördüğünü kaydetti. Güngördü, “25-30 gün sonra ortaya çıkacak olan eserler yüzyıllar boyunca kenti süsleyecek” dedi.

Ekin Erman koordinatörlüğündeki sempozyumda 6 sanatçı, “Çocuk”, “Barış”, “Akdeniz”, “Güneş”, “Girne” ana temalarında eserleri ortaya çıkarmak için sabahın erken saatlerinden itibaren çalışmalarına başladıklarını belirten Güngördü, tüm sanat severleri bu çalışmaları yerinde izlemeleri için Amfitiyatro’ya davet ettiğini, sanatın ve sanatçının herzaman yanında olacaklarını kaydetti.

Çalışmalar, 6 Kasım tarihine kadar devam edecektir

Share Button

Henüz Yorum Yapılmamıştır

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir